5f7ed954ba297obrazek.png
V průzkumu provedeném v červenci tohoto roku na portále Žena-in.cz se potvrdilo, že 40 % českých žen není spokojeno s kvalitou svých vlasů a dalších 45 % říká, že by mohla být lepší. 76 % žen by ocenilo možnost koupit si produkty určené přímo na zpomalení projevů stárnutí vlasů.
Lidský život a jeho aktivní část se neustále prodlužují a výrobci reagují na poptávku lidí po produktech, které by podobně jako pleťová kosmetika oddálily projevy stárnutí a prodloužily mladistvý vzhled.

Stárnutí vlasů trápí ženy stejně jako stárnutí pokožky

5f7ed9651ee3eobrazek.pngZ průzkumu nadále vyplynulo, že mezi důležitostí prevence stárnutí pokožky a vlasů není pro Češky v podstatě žádný rozdíl. Necelých 86 % jich uvedlo, že jim záleží na prevenci stárnutí pleti, o prevenci stárnutí vlasů se zajímá 84 % žen. Projevy stárnutí vlasového porostu se přitom mohou objevit poměrně brzy, okolo 35. narozenin. Jde ale o individuální věc, některé ženy mohou první šedivý vlas najít později i dříve. V zásadě platí pravidlo, že v 50 letech bude mít 50 % lidí polovinu vlasů šedivých. Šediny jsou ale problémem řešitelným barvou na vlasy. V případě dalších příznaků stárnutí vlasů může být řešení složitější.

„Vlasová kosmetika je vedle správné výživy a zdravého životního stylu zásadní pro prodloužení mladistvého vzhledu vlasů. S přibývajícím věkem je důležité investovat do kvalitního šamponu, stejně jako zajistit v jídelníčku dostatečný přísun železa, vitamínu D a bílkovin. V případě, že s přibývajícím věkem trpíte i nadměrným vypadáváním vlasů, se vždy vyplatí poradit se se svým lékařem,“ říká dermatoložka MUDr. Gabriela Beranová.

Klíč ke zpomalení stárnutí vlasů hledají vědci v přírodě

Není náhodou, že v posledních letech sílí poptávka po vlasové kosmetice plné přírodních složek, a právě v přírodě, mezi rostlinami, které dokáží odolávat náročným vlivům prostředí, ve kterém žijí, lze také najít inspiraci pro produkty pomáhající zpomalit stárnutí vlasů.
5f7ed9892dfb1obrazek.pngNejnovějším objevem ve světe anti-agingové vlasové kosmetiky jsou dvě rostliny. První z nich je kassie křídlatá, keř, jehož listy, květy, kůra i semena jsou v Asii používané po staletí k léčbě kožních problémů, proti zánětu, proti projevům alergie i mykózám. Kassie má pozitivní účinek i na vlasy. Právě z jejích listů se extrahuje aktivní anti-aging složka DN-Age™. Jak bylo prokázáno, DN-Age™ snižuje oxidační stres a působí proti zánětu v pokožce hlavy a buňkách vlasových folikulů. Chrání pokožku hlavy před buněčným poškozením, zpomaluje proces šedivění vlasů a pomáhá vlasům udržet si pevnost, hustotu, sílu a objem.

Druhou bylinou, která prokazatelně pomáhá uchovat mladistvý vzhled vlasů, je protěž ze švýcarských Alp, díky tvaru květu také přezdívaná hvězda. Roste ve výškách až 3 000 metrů, kde je vystavena vysokým úrovním UV záření a extrémním teplotám. Protěž má silné antioxidační vlastnosti, vychytává volné radikály a chrání DNA. Pomáhá pokožce uchovat si přirozenou rovnováhu a výrazně snižuje její citlivost.

Náš tip:

5f7ed9c5452eaobrazek.pngVhodným šamponem pro péči o stárnoucí vlasy je například Revalid® Anti-Aging Shampoo. Obsahuje inovativní aktivní složku DN-AgeTM - extrakt z listů Cassia alata - a extrakt z protěže ze švýcarských Alp. Obě tyto účinné látky se mohou pochlubit antioxidačními vlastnostmi, vychytávají volné radikály a působí tak proti negativním účinkům vnějšího prostředí.

Při pravidelném používání chrání Revalid® Anti-Aging Shampoo pokožku hlavy před předčasným stárnutím, zpomaluje proces šedivění vlasů, dodává vlasům potřebný objem a sílu a pomáhá zachovat jejich přirozenou barvu.

Revalid® Anti-Aging Shampoo poskytuje optimální péči a připravuje vaše vlasy a pokožku hlavy na anti-aging ošetření s Revalid® Anti-Aging Fluid. Je bez parabenů, bez sulfátů a bez silikonů.

Více na REVALID.CZ
5f7eda4162065obrazek.png

Reklama