beatles-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Paul McCartney

Když se na samém počátku šedesátých let minulého století objevili brouci z Liverpoolu neboli Beatles, vypukla doslova celosvětová hysterie. Hudba byla Beatles, všichni kluci nosili účes jako Beatles, zkrátka patřil jim svět. A není divu. Kapela přišla s naprosto novou koncepcí hudby a s pěknými dvojhlasy. Jeden ze členů skupiny – Paul McCartney je dodnes považovaný za jednoho z nejtalentovanějších muzikantů vůbec. Současná hudební media ho nazývají Mozartem moderní hudby.

McCartneymu je nyní 80 let a patří mezi nejbohatší umělce planety. Ovšem existuje poměrně dost rozšířená teorie, že pravý Paul McCartney zemřel při autonehodě v listopadu roku 1966 a od té doby byl zastupován dvojníkem. Tomuto výroku nahrávalo hned několik faktů – především to, že kapela v roce 1966 přestala na čas koncertovat a také to, že si všichni členové po svém návratu nechali narůst hustý knírek. Důvodem mělo být to, že bylo třeba schovat jizvy na dvojníkově tváři po provedených plastických operacích.

Navíc prý členové kapely dávali svým fanouškům tajné zašifrované zprávy, které tuto skutečnost potvrzovaly. Nejčastěji uváděným příkladem je obal alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, kde stojí kapela nad hrobkou a nad Paulem je ruka symbolizující poslední pomazání. V pozadí stojí několik dalších mrtvých celebrit. Navíc má Paul na svém obleku vyšitý nápis OPD – což je v překladu z angličtiny zkratka pro: „oficiálně prohlášen za mrtvého“.   

Avril Lavigne

Až podivně stejná teorie panuje kolem v miléniu populární zpěvačky Avril Lavigne. Interpretka písní jako je SK8 boy nebo I’m with you měla údajně zemřít v roce 2002 a následně prý byla nahrazena svým klonem Vanessou Mandell.

Avril se prý rozhodla spáchat sebevraždu poté, co ji opustili její vlastní rodiče. Vypráví o tom údajně píseň Nobody is home či song Hello Kitty, který ale byla zpěvačka den po vydání nucena stáhnout. V roce 2002, kdy měla zpěvačka přijít o život, navíc zemřel její milovaný dědeček, a to mělo přispět k plánované sebevraždě.

Dvojnici Vanessu skalní fanoušci odhalili především podle chybějícího znaménka v obličeji a jinak vykrojeného nosu. Tuto konspiraci podpořil deník Brazilian Post, který o smrti Avril Lavigne vydal článek. Později sice přiznali, že se jednalo o vtip, ovšem teorie si již dál žila svým životem a dodnes má mnoho zastánců, kteří přiznání Brazilian Post považují jen za reakci na tlak managmentu Avril Lavigne.

Melanie Trump

Ani bývalé první dámě USA se podobná konspirace nevyhnula. V roce 2020 doprovázela Melanie svého manžela při nástupu do připravené helikoptéry. Melanie byla oděná do velkých slunečních brýlí a v jeden okamžik se otočila k fotoaparátům a usmála se. A právě tento úsměv měl prozradit, že se nejedná o skutečnou Melanii, nýbrž o její dvojnici.

Spekulace o tom, že se na veřejnosti nechává zastupovat dvojnicí však Trumpová vzbudila již dříve. Konkrétně před pěti lety, kdy Donald Trump hovořil o hurikánu v Portoriku. Tehdy teorii rozšířila na svém facebookovém účtu herečka Andrea Wagner, která si podle záběrů byla naprosto jistá, že se nejedná o skutečnou první dámu Ameriky. Za pravdu jí daly tisíce lidí.

Čtěte také: 

Zdroj: G.,  Only menFloweeMetročasopis Týden

Reklama