Již sedmý ročník AVON POCHODU proti rakovině prsu odstartuje v sobotu  16. června 2007 v pravé poledne z pražského Náměstí Republiky. Jeho součástí bude symbolické předání šeku na boj proti rakovině prsu v mimořádné hodnotě 10 milionů korun.  V doprovodném programu vystoupí už na startu mimo jiné Dara Rolins a Petr Muk, v cíli se účastníci pochodu mohou těšit na Moniku Absolonovou, Support Lesbiens a další známé osobnosti. Svojí účastí dávají všichni účastníci pochodu najevo podporu aktivitám boje proti rakovině prsu, stejně jako ženám, které svůj boj s touto zákeřnou nemocí zvládly.

 

Zakoupením atraktivního trička nebo kšiltovky s logem stužky v hodnotě 300 korun nejen přispíváte na konto Avon proti rakovině prsu, ale můžete se také účastnit letošního ročníku AVON POCHODU. Současně se zakoupením některého symbolu můžete získat registrační číslo, které se v cíli pochodu odevzdá a poté budete zařazeni do slosování o atraktivní ceny. Hlavní cenou je zájezd v hodnotě 30 000 Kč.

 

Součástí AVON POCHODU bývá již tradičně symbolické předání šeku z konta Avon proti rakovině prsu. Jelikož Avon slaví v tomto roce své již 10. výročí aktivit v boji proti rakovině prsu, věnuje mimořádnou a ohromující částku - rovných 10 milionů korun.

Největší část peněžních prostředků bude rozdělena mezi tyto organizace:

Asociace mamodiagnostiků České republiky získá: 3 230 000 Kč, pacientské sdružení Mamma Help: 750 000 Kč na provoz Avon Linky proti rakovině prsu, Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu: 5 850 000 Kč

 

Motto letošního AVON POCHODU zní „Společně proti rakovině prsu“, a volně tak navazuje na aktuální mediální kampaň „Chraňte svou ženu, vezměte ji na vyšetření prsu včas“. Tentokrát je celá akce zaměřena nejen na ženy, ale také na muže. Rakovina prsu je prezentována jako rodinný, a nikoliv jen ženský problém. Pokud totiž žena rakovinou prsu onemocní, postihne tato nepříjemná událost celou rodinu. Cílem kampaně je přesvědčit muže, aby nebyli lhostejní, vyzývali své ženy k preventivnímu vyšetření. Kampaň zdůrazňuje skutečnost, že pouze prevencí je možné odhalit rakovinu prsu včas.

 

Bohatý kulturní program zahájí moderátoři akce Lucie Výborná a Jan Kovařík na náměstí Republiky již v 10 hodin. Vystoupí zde Dara Rolins, Petr Muk, Hanka Kynychová a ABBA World Revival band. O zábavu bude postaráno i během trasy pochodu. Cestu po nábřeží zpříjemní zábavné vystoupení Krasoplavců a po Vltavě bude pochodující doprovázet první česká posádka dračí lodi složená z žen, které mají osobní zkušenost s rakovinou prsu. V cíli, kterým je letos areál O2 žlutých lázní, se můžeme těšit na Moniku Absolonovou, skupinu Support Lesbiens, Yvonne Sanchez a Band a Terezu Černochovou a Takin' Off.

 

Průvod vyrazí z náměstí Republiky na cestu ve 12 hodin slavnostně vyzdobenou Prašnou bránou. Trasa bude pokračovat na Staroměstské náměstí a ulicí na Příkopech na Masarykovo nábřeží. Dále přes Rašínovo a Podolské nábřeží do areálu O2 žlutých lázní v Praze 4 – Podolí.

Partnery sedmého ročníku AVON POCHODU 2007 jsou O2 žluté lázně, Český rozhlas Radiožurnál, Pražský deník, INVIA.CZ, Summit AUTO, DEALER NISSAN a společnost A.S.A.

 

V loňském roce se pochodu účastnilo na 6000 lidí a v cíli pochodu bylo předáno celkem 5 500 000 Kč z konta Avon proti rakovině prsu. Finanční prostředky na osvětové a preventivní projekty a odborné programy získala například organizace Mamma Help na provoz Avon Linky proti rakovině prsu, Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu nebo Asociace mamodiagnostiků.

 

Soutěž: nápověda č. 5 - Majitel zeleného domu pije kávu.

             nápověda č. 6 - Ten, kdo kouří Pall Mall, chová ptáka.

Reklama