Neznám ženu, která by se jí nebála. Já sama mám nahnáno každý rok, když chodím na preventivní prohlídky. A jsem šťastná jako blecha, když odcházím z ordinace a lékař mi řekne. „Jste v pořádku, tak zase za rok.“ Ani si nedokážu představit, jak bych reagovala, kdyby řekl: „Mám pro vás bohužel špatnou zprávu…“

A tak soucítím se ženami, které s touto strašnou nemocí bojují, obdivuji jejich statečnost, a proto jdu na Avon pochod.

Půjdete také?

Avon pochod

První červnová sobota (zítra 5. 6.) bude ve znamení boje proti rakovině prsu. Česká republika se opět přidá k dalším 50 zemím na celém světě a ulicemi hlavního města projde Pochod proti rakovině prsu. Tento akt naděje se letos koná již podesáté! „Přidejte se k nám a zažijte neopakovatelnou atmosféru sounáležitosti a naděje. Důvodů je hned několik: protože rakovina prsu se může týkat kohokoliv z nás, ať už přímo nebo nepřímo. A také proto, že zakoupením jednoho trička, které je vstupenkou na Pochod, můžete pomoci zachránit jeden lidský život. Výtěžek z jednoho trička totiž pokryje náklady na příspěvek na vyšetření prsu jedné ženy,“ říká Magdaléna Drsová, manažerka reklamy a PR společnosti Avon Cosmetics. 

Mapa

 V 15 hodin Pochod odstartuje a přes Petřín, Most legií, Masarykovo a Rašínovo nábřeží se přesune do šest kilometrů vzdáleného cíle ve Žlutých lázních. V cíli se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou hudební lahůdku – se symfonickým orchestrem zde vystoupí zpěvačky Dara Rolins, Jana Kirschner, Monika Absolonová, Martin Chodúr a David Deyl, který složil a nahrál oficiální hymnu Avon Pochodu 2010 s názvem „Nic nevzdávej“. Závěr večera bude patřit skupině Kryštof.

Triko

Vstupenkou na Pochod je tričko Zdravá prsa, které lze zakoupit za 300 Kč nejen u Avon Ladies a Avon Gentlemanů, ale i v e-shopu na www.zdravaprsa.cz a samozřejmě též na Startu Pochodu.

Částka 300 Kč, tedy výtěžek z jednoho prodaného trička, znamená jeden poukaz na vyšetření prsu, a tím možná jeden zachráněný lidský život.   

Ambasadorky

Do triček Zdravá prsa se obléknou nejen tisíce návštěvníků Pochodu, ale i rovná desítka ambasadorek, které podporují dobročinné aktivity Avonu. K Aně Geislerové, Daře Rolins, Monice Absolonové, Simoně Stašové, Táně Vilhelmové, Lence Termerové, Mahuleně Bočanové a Marthě Issové se letos přidají dvě nové tváře za TV Nova: moderátorka zpráv Lucie Borhyová a herečka Tereza Brodská.

Byla jste někdy na Avon pohodu? A půjdete letos?

Reklama