Dne 12. června 2004 se v Praze koná již čtvrtý ročník Avon pochodu proti rakovině prsu. Cílem akce, která se uskuteční v rámci projektu Avon proti rakovině prsu, je prevence a boj proti nejčastějšímu nádorovému onemocnění žen v ČR - rakovině prsu. Nad akcí převzali záštitu Jozef Kubinyi, ministr zdravotnictví a Pavel Bém, primátor hlavního města Prahy.

 

Akce začíná v sobotu 12. června v 10.00 na Staroměstském náměstí prezencí účastníků. Dokladem o zaplacení startovného a zároveň vstupenkou na kulturní odpoledne následující po pochodu je růžové tričko nebo kšiltovka, které si účastnící mohou zakoupit za 200,- Kč. Výtěžek z prodeje triček a kšiltovek bude věnován na prevenční aktivity, na boj proti rakovině prsu a pro společnosti zabývající se samotnou léčbou a rekonvalescencí osob postižených touto zrádnou nemocí.

 

Pochod končí na Výstavišti v Holešovicích, kde se ve 13.30 rozeběhne řada akcí - vystoupí např. Marie Rottrová, Zora Jandová, The Beatles Revival, Starci na chmelu, Spiritual kvintet, akci moderuje Honza Musil, doprovodný program a různé atrakce jsou připraveny i pro děti. Součástí kulturního programu je tombola, ve které budou slosována startovní čísla. Podmínkou pro účast ve slosování je absolvování trasy Pochodu ve startovním tričku nebo s kšiltovkou a odevzdání kupónu v cíli Pochodu. Hlavní výhrou v tombole jsou dvě letenky do USA.

 

Pochody Avon Walking se pravidelně konají po celém světě. V loňském roce se zúčastnily necelé tři a půl tisíce lidí a pro potřeby Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, Projektu HOPE na edukační činnost, Linky pomoci, projektu Ženy ženám a dalších aktivit se podařilo získat celkem 2.455.963 korun.

 

Více informací:

infolinka: 257 089 189

www.avoncosmetics.cz

e-mail: avonpochod@avon.com

 

 

 

Reklama