„Letos popáté vás chci všechny srdečně pozvat na Avon Pochod proti rakovině prsu. Přijďte podpořit dobrou věc (výtěžek ze vstupného poputuje na projekty boje proti rakovině prsu) a užít si báječný den plný zábavy. Vezměte si s sebou skvělou náladu a všechny přátele a známé.
Těším se na vás 11. června na startu 5. ročníku Avon Pochodu proti rakovině prsu.“

Váš Honza Musil
Patron Avon Pochodu proti rakovině prsu

Hana Zagorová, Štefan Margita, Sámer Issa a Martina Balogová budou asi nejznámějšími osobnostmi, které se letos zúčastní Avon Pochodu proti rakovině prsu.

Jaký je smysl celé akce?
Upozornit na toto zákeřné onemocnění, a také shromáždit finanční prostředky, které vydatně napomáhají prevenci.

 

Víte o Pochodu?

Již od 10:00 hodin na Hradčanském náměstí odstartuje kulturní program a představí se partneři společnosti Avon. Účastníci Pochodu budou navíc v průběhu dopoledne seznámeni s preventivním a edukativním programem.

Až do 12:00 hodin se budou na místě prodávat vstupenky - růžová trička a čepice se stužkou - symboly boje proti rakovině prsu.

Vstupenka (tričko nebo čepice) má hodnotu 300,- Kč a je možné ji zakoupit již nyní prostřednictvím Avon Ladies nebo Avon Gentlemanů, případně v Avon Beauty Centrech (Stroupežnického 21, Praha 5 a Na Maninách 7, Praha 7). Výtěžek ze vstupného poputuje na konto Avon proti rakovině prsu.

 

V pravé poledne se průvod lidí vydá na pochod. Start Pochodu je na Hradčanském náměstí, a cílem je Vyšehrad.

 

Marianna Bradovková, generální ředitelka společnosti Avon Cosmetics, o letošním ročníku říká: „Rádi bychom navázali na loňský úspěch. Tehdy se Pochodu zúčastnilo přes 7 000 lidí. Pokud nám bude přát počasí, věřím, že toto číslo překonáme.“

 

Na Vyšehradě čeká na účastníky Pochodu zábavné odpoledne, kterým bude provázet Monika Valentová s Tomášem Krejčířem. Ze známých umělců, kromě již výše uvedených jmen, vystoupí Ladislav Kerndl, Tereza Kerndlová či skupina Laura a její tygři. Vyvrcholením dne bude předání finančních darů na vybrané projekty z konta Avon proti rakovině prsu.

 

Prostředky na preventivní projekty se získávají také průběžně, a sice prodejem produktů s růžovou stužkou. Letos bude na pochodu předáno 4 800 000 Kč, které budou rozděleny následovně:

 

  • 2 800 000 Kč - Alianci českých organizací a žen s rakovinou prsu na projekt Ženy ženám a na ozdravné pobyty
  • 850 000 Kč - Mamma Helpu na provoz Avon Linky proti rakovině prsu

·        1 150 000 Kč - Asociaci mamodiagnostiků ČR na odborné programy na vyhodnocení screeningového programu, na nákup specializovaných zařízení pro screeningová centra.

 

V  roce 2004 věnovala společnost Avon z konta Avon proti rakovině prsu prostředky ve výši 5 800 000 Kč na následující programy:

  • Projekt Ženy Ženám, který financuje prohlídky na mamografu a sonografu ženám mezi 30 a 45 lety - 2 380 000 Kč
  • Nákup didaktických modelů – prsních vest, které se používají k nácviku samovyšetření prsu - 250 000 Kč
  • Avon Linka proti rakovině prsu, na které se bezplatně poskytuje odborné poradenství týkající se karcinomu prsu - 700 000 Kč
  • Ozdravné pobyty pro onkologicky nemocné - 300 000 Kč
  • Vyhodnocení screeningového programu nádorů prsu - 1 000 000 Kč
  • Výroba a distribuce edukativních letáků pro odborná screeningová a gynekologická pracoviště - 1 170 000 Kč

Tak co říkáte, podpoříte tuto akci? Vydáte se na pochod? Pamatujte, že právě díky jednotlivcům, kteří se rozhodli otevřít oči a pomáhat, může společnost Avon každým rokem organizovat podobné akce, které jsou stále úspěšnější a úspěšnější.
Je dobré nemyslet jen na sebe, vždyť nikdo z nás neví, kdy bude třeba jednou potřebovat pomoc právě on sám. A na to bychom neměli zapomínat.

Více informací naleznete na: www.avonprotirakovineprsu.cz

Reklama