První sedačky otočné jedním pohybem od norské značky BeSafe se jmenují BeSafe iZi Turn i-Size, BeSafe iZi Twist i-Size a BeSafe iZi Twist B i-Size. Nehledě na model auta, ve kterém dítě převážíte, si vaše ratolesti hned od narození budou v nových sedačkách BeSafe pro protisměrné cestování hovět jako v business třídě. Postarají se o to patentovaná vylepšení, jako je unikátní odepínatelný modul BeSafe Baby Shell™, který vytváří bezpečnou i pohodlnou pozici pro čerstvě narozená miminka, či BeSafe Universal Level Technology™ - to je speciální základna, díky které je autosedačka uchycena na sedadle vozidla ve správné horizontální poloze bez ohledu na to, jaký sklon sedadla v autě mají. Pro reálné situace na silnicích byla zesílena boční ochrana (SIP) a v konstrukci autosedačky je inovovaná přídavná boční ochrana SIP+.

Možnost natočit si sedačku je z pohledu komfortu při usazování dítěte již samozřejmostí.  Nové autosedačky BeSafe iZi Turn i-Size, iZi Twist i-Size a iZi Twist B i-Size mají obdobnou konstrukci a lze je otočit v jednom kroku – isofixová základna i sedačka tvoří jeden modul, takže při otáčení netřeba sedačku ze základny vycvakávat a náročně obracet, pouze se po zmáčknutí tlačítka v základně jedním pohybem otočí. Zatímco autosedačku BeSafe iZi Turn i-Size pro děti od 61 do 105 cm, resp. 18 kg, lze otočit o plných 360°, takže v ní lze dítě vozit i po směru jízdy, autosedačky BeSafe iZi Twist i-Size (od 61 do 105 cm, resp. 18 kg) a BeSafe iZi Twist B i-Size (od 40 do 105 cm, resp. 18 kg) jsou určené jen pro protisměrné cestování, které je pro malé děti do 4 let 5x bezpečnější, než cestování po směru. Model BeSafe iZi Twist B i-Size je navíc vybaven unikátním odnímatelným modulem Baby Shell™ a speciální odnímatelnou vložkou Newborn Hugger™ pro právě narozené děti.

Autosedačku BeSafe iZi Turn i-Size lze umístit i po směru jízdy

Nová autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je otočná o 360°, přesto BeSafe doporučuje, aby dítě cestovalo proti směru jízdy do výšky 105 cm (cca do 4 let), protože je to bezpečnější. Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size pro děti od 61 do 105 cm disponuje zesílenou boční ochranou (SIP) v konstrukci autosedačky a vylepšenou přídavnou boční ochranou SIP+. Je schválena dle ECE R 129 (i-Size). Díky rotačnímu systému je přístup k usazení dítěte mnohem jednodušší.

BeSafe Universal Level Technology™ je speciální základna navržená tak, aby autosedačka byla vždy uchycena ve vozidle ve správné horizontální pozici bez ohledu na to, jakým sklonem sedadel auto disponuje. S touto konstrukcí je tlak přenesen do podlahy vozidla pomocí podpůrné nohy. Správnou instalaci autosedačky potvrdí vizuální (vodováha) i zvukové indikátory.

Opěrka hlavy je vyrobena ze speciálního materiálu a konstruována s flexibilními zónami Dynamic Force Absorber™, které optimálně absorbují energii bočního nárazu. Opěrka je nastavitelná do 10 pozic, díky tomu sedačka roste s dítětem.

BeSafe iZi Turn i-Size je dále vybavena dvojitou odnímatelnou vložkou Two-Fit Cushions™ z jemných a podpůrných materiálů a poskytuje menším dětem větší komfort a lepší stabilitu, když přecházejí z novorozenecké autosedačky do této větší pro batolata. Velkou pomocí pro rodiče a méně stresu pro děti představují asistenční magnety v potahu Magnet Belt Assistants™, které usnadňují upoutání dítěte 5-ti bodovými pásy do autosedačky.

Lehce odnímatelný potah lze prát, komfortní ventilační systém na zadní straně autosedačky oceníte v horkých dnech.

Orientační prodejní cena 15.230,- Kč

V BeSafe iZi Twist i-Size cestuje dítě pouze proti směru jízdy, sedačka splnila náročný Plus test a vyhrála Red Dot Award 2019

Otočná autosedačka BeSafe iZi Twist i-Size umožňuje poutání dítěte pouze proti směru jízdy a otáčí se jen do boku, aby usnadnila nastupování a vystupování dítěte. Autosedačka BeSafe iZi Twist i-Size pro děti od 61 do 105 cm (cca 4 roky, resp. 18 kg) disponuje zesílenou boční ochranou (SIP) a přídavnou boční ochranou SIP+ v inovovaném provedení. Je schválena dle ECE R 129 (i-Size) a splnila náročný, světově uznávaný švédský Plus test. Oceněna byla i za design titulem Red Dot Award 2019 Winner.

BeSafe Universal Level Technology™ je speciální základna navržená tak, aby autosedačka byla vždy uchycena ve vozidle ve správné horizontální pozici bez ohledu na to, jakým sklonem sedadel auto disponuje. S touto konstrukcí je tlak přenesen do podlahy vozidla pomocí podpůrné nohy. Správnou instalaci autosedačky potvrdí vizuální (vodováha) i zvukové indikátory.
Jednokrokové nastavení opěrky hlavy a bezpečnostních pásů pomohou správně nastavit pásy dle výšky dítěte. Opěrka hlavy je vyrobena ze speciálního materiálu a konstruována s flexibilními zónami Dynamic Force Absorber™, které optimálně absorbují energii bočního nárazu. Opěrka je nastavitelná do 6 pozic, díky tomu sedačka roste s dítětem.

BeSafe iZi Turn i-Size je dále vybavena dvojitou odnímatelnou vložkou Two-Fit Cushions™ z jemných a podpůrných materiálů a poskytuje menším dětem větší komfort a lepší stabilitu, 
když přecházejí z novorozenecké autosedačky do této větší pro batolata. Upoutání dítěte 5-ti bodovými pásy usnadňují asistenční magnety v potahu Magnet Belt Assistants™.

Lehce odnímatelný potah lze prát, aby se dítě v horku nepotilo, je zadní strana sedačky opatřena ventilačním systémem.

Orientační prodejní cena 14.700,- Kč

Autosedačka BeSafe iZi Twist B i-Size je doplněna o modul pro právě narozená miminka

Otočná autosedačka BeSafe iZi Twist B i-Size je vybavena unikátním odnímatelným modulem Baby Shell™ a speciální odnímatelnou vložkou Newborn Hugger™ pro právě narozené děti, což  laicky řečeno, doplňuje sedačku o tzv. vajíčko - proto je vhodná pro ty nejmenší od 40 do 105 cm (cca do 4 let, resp. 18 kg). Autosedačka iZi Twist B i-Size splnila velmi těžký uznávaný Plus test a je schválena dle ECE R 129 (i-Size). Autosedačka BeSafe iZi Twist B i-Size je otočná „pouze“ do  strany pro pohodlné ukládání dětí, umožňuje tedy jen protisměrné cestování.

Odnímatelný modul BeSafe Baby Shell™ a vložka Newborn Hugger™ poskytují menším dětem větší komfort, lepší stabilitu a správnou polohu při cestování. Boky přídavného modulu BeSafe Baby Shell™ jsou vyztužené a jemně vypolstrované. Odnímatelná vložka Newborn Hugger™ by měla být z autosedačky vyjmuta cca ve 4 měsících (nebo v případě výšky dítěte 60 cm), modul BeSafe Baby Shell™ by se z autosedačky měl vyjmout po dosažení 87 cm dítěte.

Autosedačka BeSafe iZi Twist B i-Size má zesílenou boční ochranu (SIP) v konstrukci autosedačky a inovovanou boční ochranou SIP+. I autosedačka BeSafe iZi Twist B i-Size je vybavena Universal Level Technology™, tedy speciální základnou pro správné uchycení ve vodorovné pozici, schopnou vyrovnat různý sklon sedadel aut. S touto konstrukcí je tlak přenesen do podlahy vozidla pomocí podpůrné nohy. Správnou instalaci autosedačky potvrdí vizuální (vodováha) i zvukové indikátory.
Opěrka hlavy je vyrobena ze speciálního materiálu a konstruována s flexibilními zónami Dynamic Force Absorber™, které optimálně absorbují energii bočního nárazu. Opěrka je nastavitelná do 10 pozic, aby rostla s dítětem.

BeSafe iZi Twist B i-Size je dále vybavena dvojitou odnímatelnou vložkou Two-Fit Cushions™ z jemných a podpůrných materiálů, která poskytuje menším dětem větší komfort a lepší stabilitu, když přecházejí z novorozenecké autosedačky do této větší pro batolata. Samozřejmostí jsou asistenční magnety v potahu Magnet Belt Assistants™ pro snazší upoutání dítěte 5-ti bodovými pásy.

Lehce odnímatelný potah lze prát, komfortní ventilační systém na zadní straně autosedačky minimalizuje pocení.

Orientační prodejní cena 16.800,- Kč

Plus test

VTI (švédský Národní výzkumný institut pro dopravu) a NTF (švédská Národní společnost pro bezpečnost na silnicích) představily Plus test ve Švédsku v roce 2009.

Tento test poskytuje značku kvality pro autosedačky, které jsou tak dobré, že se doporučují ve Švédsku.

Plus test má tak přísné požadavky, že žádná autosedačka, která je připoutaná po směru jízdy, je není schopna splnit.

Pro více informací navštivte

Reklama