Pro GARYHO CHAPMANA (režie) je Valiant režijním debutem. Chapman je rodák z britského Machesteru a vytvořil expozice pro mnoho velkých britských muzeí. Na začátku 90. let se přestěhoval do Los Angeles a zničehonic se ocitl ve filmovém průmyslu. O jeho námět k filmu Junk válčilo několik velkých filmových studií a projekt se nyní nachází v rámci příprav u Warner Brothers. Chapman v současnosti pracuje na několika dětských pořadech.

JOHN H. WILLIAMS (producent) je producentem oscarových animovaných snímků Shrek a Shrek 2. Byl to právě on, kdo zakoupil práva na původní knihu Williama Steiga, podle níž byl natočen první díl této animované ságy. K dalším filmům, které Williams produkoval, patří akční sci-fi komedie s Jackie Chanem Tuxedo, drama Sedm let v Tibetu s Bradem Pittem, televizní snímek The Junction Boys a dokončovaný animovaný film Happily N’ever After se Sarah Michelle Gellar a Freddiem Prinzem, Jr. Williams je prezidentem společnosti Vanguard Films, kterou založil poté, co tři roky pracoval pro PBS. Jako první tato společnost vyprodukovala divadelní hru True West s Johnem Malkovichem a Garym Sinisem v hlavní roli, na kterou navázala hrou The Grapes of Wrath s Garym Siniseem a divadelním dramatem Clifforda Odetse Rocket to the Moon s Johnem Malkovichem a Judy Davis. Dalšími divadelními hrami z produkce Vanguardu jsou The Dining Room, Heartbreak House, The Rise and Rise of Daniel Rocket, Balloon Farm nebo Staggerlee. Vanguard vyprodukoval také film Sarafina a spolu se společnostmi American Playhouse a Channel Four/U.K. i dokument Errola Morrise Tenká modrá čára. Kromě toho společnost produkovala dokumentární filmy o Johnu F. Kennedym, Arethe Franklin, Georgi Gershwinovi a historii bluesové hudby a koncertní filmy umělců a skupin Spalding Gray, Culture Club a The Thompson Twins. Spolu s Virgin Records produkovala pod hlavičkou Virgin Image reklamní spoty.

GEORGE WEBSTER (scénář) začal svou kariéru jako reklamní tvůrce u firmy Saatchi and Saatchi. Scenáristou na plný úvazek se stal před čtyřmi lety. Valiant je jeho prvním realizovaným scénářem. Jeho druhý snímek Mr. Concrete Slippers se v současné době připravuje k natáčení. Režijní úlohy se zhostí Elliot Hegarty a v hlavních rolích se představí Kris Marshall a Laura Fraser. V současné době jedná s BBC o parodickém pořadu a osnuje plány, jak vzít Hollywood útokem.

JIM STEWART (střih) byl nominován na cenu ACE za práci na filmu z produkce studia Disney Příšerky, s. r. o. V nedávné době pracoval na filmech Příběh hraček 2 a Nevinný flirt. V roce 1996 byl nominován na cenu Emmy za práci na seriálu televizí CBS a Fox TV Nemocnice Chicago Hope. Podílel se také na  televizních dokumentech HBO Death On The Job (1991) a Crack USA / County Under Siege (1989), které byly nominovány na Oscary. Do jeho portfolia patří také televizní seriály Fantasy Island, Předčasné vydání, Life Goes On, Báječná léta, Mister Sterling a Sweet Justice. Kromě toho sestříhal televizní filmy Rise And Walk: The Dennis Byrd Story a Thicker Than Water: The Latty McLinden Story.

GEORGE FENTON (hudba) se narodil v Londýně a ve filmovém průmyslu začal pracovat v roce 1971. Zpočátku pracoval pouze na menších a nízkorozpočtových filmech, průlom v jeho kariéře přišel až s úspěšným seriálem The Jewel in the Crown. V průběhu své plodné a úspěšné kariéry si připsal na konto filmy jako Gándhí, Volání svobody, Nebezpečné známosti a Král rybář, které mu kromě spousty cen přinesly také 4 nominace na Oscara. Za hudební doprovod k dokumentu Modrá planeta (2002) získal Emmy a cenu BAFTA, kterou obdržel také za snímky The Monocled Mutineer (1986) a Bergerac (1981). Za hudbu k filmům Holka na roztrhání, Láska přes internet a Na Hromnice o den více obdržel ceny BMI Film Music Awards. Mezi další filmy a dokumenty, které doprovázejí jeho kompozice, patří Charing Cross Road č. 84, Memphiská kráska, Včera narození, Krajina stínů, Šílenství krále Jiřího, Interview s upírem, Čarodějky ze Salemu, Věčný příběh, Nebezpečná krása, Deep Blue a Tanec s vášní.

Reklama