Zdravím redakci i všechny ženy-in!

Bydlím na okraji Prahy a domů se dopravuji autobusem, který navazuje na konečnou metra. Je to jediná linka, na které jsem závislá, a bohužel právě na ní občas jezdí řidič-magor (omlouvám se, ale jinak to říct nelze). Takového aby vážně pohledal. Jednou jsem nastoupila, usedla a vybalila housku. Prostě jsem se nestihla ráno nasnídat, a tak jsem si vzala něco malého s s sebou. Podotýkám, že houska byla sice namazaná máslem, ale zabalená v ubrousku a ještě v sáčku - vždycky jsem jen povytáhla kousek na ukousnutí. Řidič se ale nerozjel. Chvíli čekal, a když se lidi začali rozhlížet, co se děje, proč že to nejedeme, tak vstal, došel až ke mně a bez oslovení a bez varování na mě vybafl: „Vy neumíte číst?" Zůstala jsem jako opařená a šofér ukázal na piktogram na dveřích, podle kterého je ve voze zakázáno jíst. Zmohla jsem se jen na Taky byste to mohl říct slušně!", housku jsem ale sbalila do tašky.

Takových případů bylo ale spousta. Jídlo je asi jeho speciální úchylka, kvůli němu seřval řadu lidí - když to byla mládež, tak o to hůř. Prostě zařval: Vypadni s tou zmrzlinou!" nebo S tím jídlem si vystupte. Dokud si nevystoupíte, dál nejedem..." a tak. Vysazený je taky na cyklisty - já vím, že cestující nemá na přepravu kola v autobuse nárok, když je ale vůz poloprázdný, většina řidičů s tím nedělá žádné štráchy. Tenhle jen houkne: Máš kolo, tak jeď na kole!"

Už jsem si kolikrát říkala, že by nebylo špatné na něj napsat stížnost, ale myslím si, že to na Dopravním podniku stejně hodí do koše. Co jsem slyšela, řidičů je nedostatek.

Ilona


Uff, tak to je tedy síla. Ale stejně bych to být vámi s tou stížností zkusila. Třeba to k ničemu nebude, ale třeba jo. Když se nikdo neozve, takoví jako on si budou myslet, že si můžou dovolit úplně všechno. Jen ho klepněte přes prstíčky!