Auto, dopravní prostředek, který nás odveze z bodu A do bodu B a nazpátek. Tak ho všichni vnímáme. Ale, milé dámy, auto lze využít i jinak.

Kamarádka si z mého auta například udělala šatnu. Ne snad že by neměla skříně nebo měla takovou spoustu svršků, že už se jí nikam nevešly. Vyrazily jsme kdysi na výlet, kam jinam než k mým milovaným koním. Maštale velké, ale obytného místa pomálu. Jenže kamarádka, bystré děvče činu to okamžitě vyřešila. "Udělala jsem si z kufru tvého auta šatnu", oznámila mi. Musím upozornit, že kufr byl, naštěstí, čerstvě uklizený, žádná povalující se rezerva, pytel s tvrdým chlebem nebo špinavé jezdecké boty. A najednou tam bylo srovnané na úhledných hromádkách v igelitových taškách prádlo, tepláky, svetry.. Vždy věděla kam sáhnout. Ráno vycupkala pro čisté prádlo a v temné noci vytáhla svůj oblíbený červený svetr nebo bílé triko s proužky. Jen když jsme se vracely do Prahy, posteskla si, že vše bude muset uložit do skříní a šuplíků a dá jí mnohem víc práce a času najít ten správmý kousek, než když měla přehlednou"kufrovou" šatnu.

Nebo auto jako klubovna?
Proč ne? Na parkovišti u našeho domu stojí už x měsíců stará orezlá škodovka s vypuštěnými pneumatikami. A v ní "schůzují" výrostci, pokuřují, popíjí a esemeskují. Možná tam dělají i jiné věci ale, promiňte, nešmíruji. Spíš  mi vadí, že ten jejich diskuzní automobil, zabírá místo a já pak musím objíždět blok a hledat kam kola složit. 

Tím spíš, že si další výtečník udělal ze své vysloužilé stopětky skladiště. Má tam židle, starý lustr, spoustu krabic. Proč by platil za drahý sklep, když mu nikdo nic neřekne?

Auto jako koncertní sál.
"Klasiku" a operu si vychutnám jedině v autě, protože kdybych doma vyrukovala s tím, že si to chci poslechnout v obýváku, asi bych se se zlou potázala. Možná bych se dočkala i významného bušení smetákem od sousedů. A tak využívám solidní "aparatury" ve svém autě, pouštím si to na plné pecky a nikdo mi do toho nereptá. No uznejte, copak se dá opera poslouchat na půl ucha?

A ložnice?

Nic neobvyklého. Řekněte, kolikrát už jste třeba vy přespala v autě. Žádné velké pohodlí, ale jako nouzovka docela dobré. Zvlášť když jste zamilované, že milé dámy...? To neřešíte ani nedostatek místa, pohodlí, soukromí, ani to, že vás může kdekdo načapat, ani to, že se ráno probudíte se zamlženými skly a čumí na vás stádo koz. Jo, kdeže ty loňské sněhy jsou?

Podrobnosti si nechám pro sebe, jsem totiž děsná stydlivka, ale můžu vám prozradit lehce pikantní příhodu své kamarádky, která v autě randila se svým přítelem. A randila se vším všudy. Nemohli si najít "příhodnější"místo, než pod košatými stromy.Nedočkavě se na sebe vrhli a zapomněli pořádně zabrzdit, takže když byli v nejlepším, auto se rozjelo. Nevšímali si toho a když po chvíli roztouženýma očima vyhlédli ven, nestačili se divit. Místo romantického háječku, ve kterém dříve stáli, byli mezi hroby.....

Máte Vy nějakou kuriózní příhodu s autem?
Trumfnete moji kamarádku?
Víte o jiných možnostech jak ho využít?
Vadí Vám staré prorezlé vraky, které stojí kdekoliv?

Napište své automobilové příběhy! 


 

Reklama