Gran Canaria

Na jihu Gran Canarie byly v šedesátých letech k vidění pouze duny a moře. Pak nastal stavební boom a do osmdesátých let, kdy počet přijíždějících turistů poklesl, to byl zlatý důl hoteliérů. Dnes se počet turistů ustálil, neklesá ani neroste, a tak ten, kdo si Gran Canarii vybere ze místo strávení dovolené, může předem přesně vědět, co ho čeká.

A škála je zde skutečně široká. Najdete zde vysoké turistické hotely plné lidí, útulné apartmány s téměř chatařskou atmosférou, místa tichá a relaxační, místa hlasitá, plná hudby a řinkotu plných sklenic. Na Gran Canarii si přijdou na své rodiny s malými dětmi, senioři toužící po klidu i homosexuálové a lesbičky a milovníci travesti show. Přesně tak, jak to má v místě dovolené být.

A co najdete na jihu Gran Canarie zajímavého?

Nejnavštěvovanějším místem jihu je Maspalomas. Je to městečko o 35 000 obyvatelích, kde je právě všechno to, co jsme výše zmiňovali. Kromě toho zde ale najdete chráněnou krajinnou oblast Las Dunas de Maspalomas. Je to kousek pravé pouště, takové, jaká je na Sahaře. Písek však není pouštní prachový, ale jemný mořský píseček, který sem navál vítr v době ledové, kdy úroveň pobřeží ležela o 90 metrů níže. Mezi dunami najdete i nudapláž - to abyste se mohli opálit úplně celí. Za hranicemi kůlů zamezujících vstupu leží chráněné uzemí, kde se ještě drží původní suchomilné květiny.

Gran Canaria

Můžete také navštívit maják - Faro de Maspalomas, vystavěný v osmdesátých letech devatenáctého století. Je plně funkční, takže dovnitř se podívat nemůžete, ale za teplých voňavých nocí na pláži a kanárských ulicích můžete pozorovat jeho třistawattové světlo, navádějící lodi k přístavu. Je to nejstarší stavba a symbol Maspalomas.

Pro rodiny s dětmi bude jistě skvělým místem pobytu Holiday World - velký zábavní park. Vy i vaše děti zde můžete prožít báječné odpoledne na horské dráze, autodromu nebo spoustě nejrůznějších atrakcí, a den zakončit tancem na parketu pod širým nebem.

Gran Canaria

Až dáte děti spát, navštivte diskotéku Pascha. Nemusíte se bát, že zde nebudete moci zapadnout mezi trsající náctileté - naopak, náctileté zde možná vůbec nepotkáte - tuhle diskotéku navštěvují ti starší.
Patříte-li ke čtyřprocentní menšině, určitě večer navštivte nákupní centrum Yumbo - najdete zde mnoho blízkých přátel.

Neopomeňte navštívit ani okolí Maspalomas. Nejlépe učiníte, půjčíte-li si auto a velice opatrně, po strmých uličkách se dostanete do vnitrozemí. Budete nadmíru překvapeni, co všechno zde najdete - přehradní jezera v zeleném klínu borových hájů vám v úžasu vyrazí dech. Ten musíte rychle popadnout, protože vynechat procházku v horách by byl skoro hřích.
Pohledy na krajinu, která se zde před vámi otevře, ve vás zanechají nádherný pocit radosti z bytí ještě po další řadu let.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama