Láká vás exotické safari, ale na letenku do Afriky nemáte? Vydejte se do ZOO ve Dvoře Králové jako já. I díky současným vysokým teplotám byl zážitek naprosto autentický. Pustí vás tu i mezi lvy.

V zoologické zahradě Dvůr Králové jsem byla jako malá holka a jen matně si vzpomínám, že mě neminulo ani tamní safari. Jenže jediné, na co si vzpomenu, je autobus, který nás po trase vozil. A taky na stánek s kaktusy, co prodávali u vstupu. Jak jsem zjistila, obojí je tam dodnes. Ale také něco navíc. Offroad safari. Koho neláká tlačení se v těžkopádném dopravním prostředku, ten určitě ocení terénní auto se třemi lavicemi k sezení pro jednotlivce i skupiny. Stejně jako já.

auto

Čekala jsem jen prostou projížďku mezi pasoucími se stády. O to víc mě nadchlo, že náš řidič byl zároveň průvodcem. A rozhodně nepatřil mezi ty, kteří mají nacvičený monolog strohých faktů. Celou cestu nás zásoboval zajímavostmi ze života zvířat v přírodě i osudy tamních svěřenců. Znal snad každé jméno, včetně čerstvě narozených mláďat. Prohlídka zoo tak dostala zcela nový rozměr, aniž by byla narušena romantika pohledu na volně se pasoucí stáda nejrůznějších kopytníků či na kousek od vás lovící pelikány.

foto

Kdo má rád spíše adrenalin, bude ve svém živlu ve výběhu se lvy. Ovšem nečekejte žádnou „divočinu“. Z auta, které předem opatří ochrannými sítěmi, vás nepustí. I tak máte zvláštní pocit v žaludku, když vjíždíte do jejich zabezpečené a hlídané zóny.

Věřte, že z bezmála hodinové projížďky mezi exotickými zvířaty, které vám bez ostychu projdou kolem auta i před ním, nebudou nadšené jen vaše děti...

A ještě jeden tip na závěr. Pokud máte na výběr, volte spíše podvečerní výpravu, kdy jsou zvířata aktivnější.

Čtěte také:

Reklama