Čtenářka Anime Otaku napsala o krásné fence Australského Labradoodla. Přečtěte si, jak ji získala a jakou radost dělá fenka celé rodině.

Jak píše Anime Otaku, pes odpustí každou špatnou náladu…


Dnešní téma je pro mě jako stvořené, protože zítra to bude přesně rok, co jsme si přivezli malé štěňátko nového plemene Australského Labradoodla.

Ale jak to vlastně začalo. Vžycky jsem toužila po tom mít vlastního pejska, ale pořád jsem si říkala, že tu zodpovědnost nezvládnu. Pak se ale v rodině muselo řešit, co se starou nevrlou fenou kokra mé skoro-švagrové. Ona kombinace nevrlého psa a malého dítěte nebyla zrovna bezpečná. A tak se kokřice stěhovala na dožití k nám. Bohužel jsme nevěděli, že to bude jen na třičtvrtě roku. Pak nám ji vzala rakovina.

Zrovna v té době jsme měli v nemocnici nemocného kamaráda a při canisterapi, která tam probíhá, jsme potkali australské dudlíky. Byla to láska na první pohled. Od té chvíle jsem na internetu sháněla veškeré informace, kde sehnat štěňátko. Věděla jsem, že budu muset asi hodně dlouho čekat, ale i tak jsem napsala koordinátorce chovu, že máme o dudlíka zájem a ani ne za měsíc se nám ozvali, že jsou narozená dvě štěňátka.

Hned jak bylo štěniskům 8 týdnů, jeli jsme si pro naši krásnou holčičku. Zjistila jsem, že mít pejska není jen zodpovědnost, ale hlavně radost z kamaráda, který odpustí každou špatnou náladu a horkým jazykem vyléčí všechny bolístky na těle i na duši. A pokud chcete mít v životě až moc pohybu, jděte na cvičák a tam si zkuste vyzkoušet některé psí sporty jako agility nebo flyball.

Pejskům zdar a kočkám, králíčkům a jiným mazlíkům taky.

FOTOGALERIE: 5 snímků

Anime Otaku

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Fototéma dne 14. ledna 2013: Štěňátka

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. To, která z dnešních přispěvatelek dostane slíbený dárek: knížku nakladatelství TaMi CZ Já a moje smečka od psí spisovatelky, fenky Adélky Syručkové, se dozvíte okolo 17.00 hodin.

moje smecka

 

Reklama