Lyžařské středisko Auron je vzdáleno od Nice, hlavní metropole francouzské Riviéry slabou hodinku jízdy do kopce. Kdo by sem chtěl přiletět letadlem, tak může na letišti rovnou nasednout na autobus, který ho doveze až na náměstí.

Je tu modré nebe, bílý sníh a skoro prázdné sjezdovky. Sezóna končí až o Velikonocích

 Auron

Hotely a rezidence se nacházejí na místě, kde bývaly do začátku 20. století salaše. Středisko vypadá poměrně moderně, ale první lyžaři sem mířili již v roce 1934, aby se tu o rok později utkali při prvních závodech ve sjezdovém lyžování na Francouzské Riviéře. Již o dva roky později v roce 1937 zde byla uvedena do provozu kabinová lanovka; teprve třetí svého druhu ve Francii. Po stejné „trase“ jezdí dodnes. Konečnou stanici má ;v nadmořské výšce 2270 metrů. Již v roce 1937 vedlo z vrcholu dolů sedm sjezdovek.

 Auron

Je vidět, že nicejští lyžaři si vybrali dobře. Sjezdovky Las Donas, jak se dotyčný vrchol jmenuje, patří dodnes k nejlepším. Jsou vedeny po severním svahu, takže mají vynikající sníh a k tomu velmi dobré převýšení.  Sněhové podmínky zde jsou překvapivě příznivé. Mraky, táhnoucí od Středozemního moře, se obvykle o hradbu hor zastaví a prachový sníh se vysype na nejbližší svahy.

 Auron

Centrum střediska je spojeno s nástupní stanicí této nejdůležitější lanovky prostřednictvím krátké silnice nebo další kyvadlové lanovky.  Jednodenní návštěvníci přijíždějí  rovnou na velké parkoviště. Ti, kdo jsou zde ubytováni, dojdou všude pěšky. Žádný skibus tady není potřeba.

 Auron

Celý lyžařský areál Auronu má přes 130 kilometrů sjezdovek, které nejsou stoprocentně uměle zasněžovány. Celá oblast je poměrně členitá a v okrajových částech si tak můžete zalyžovat na skutečném sněhu padajícím z nebe. Vzdálenější sjezdovky jsou vedeny v půvabně divoké krajině, kterou zdobí osamělé modříny.  Svahy jsou poměrně bezpečné i pro lyžování ve volném terénu.

 Auron

Střed střediska – geometrický, sociální i lyžařský – je naopak velmi živý. V chráněném údolí jsou i snadné modré sjezdovky vhodné pro nejmenší lyžaře. Středisko využívají ke svému sportovnímu vyžití obyvatelé Nice. Ti přijíždějí hlavně o víkendech, takže během týdne jsou zde sjezdovky poloprázdné. 

 Auron

Více informací na: www.stationsdumercantour.com, hiver.auron.com

Foto:  CRT Riviera Côte d'Azur.

Reklama