Máte doma známky, mince, obrazy nebo starožitný nábytek, který byste rádi prodali? Nebo se naopak chcete rychle a výhodně zbavit skladových zásob a udělat si místo pro nové zboží? Aukro vypouští do světa tzv. Aukro partnery – zkušené prodejce, kteří zdarma poradí se stanovením ceny a za provizi mohou dané zboží sami vystavit a co nejvýhodněji prodat.

Službu budou moci prodávající vyzkoušet už ve druhé polovině června 2017 na stránkách http://partner.aukro.cz/.  

známkyOdhadem ceny to nekončí, Aukro partner může zařídit kompletní prodej

Prvním krokem ke správnému stanovení prodejní ceny je kontaktovat Aukro partnera specializujícího se na příslušnou kategorii, do které zboží spadá, zboží mu představit (ideálně prostřednictvím fotografií nebo videa) a požádat ho o odhadní cenu. Tuto službu poskytují Aukro partneři zdarma, možnosti jejich využití tím ale zdaleka nekončí. V případě, že se s prodejem zboží nechce prodávající sám zatěžovat, Aukro partner zboží sám převezme, nafotí, popíše a vystaví na Aukru.

„Aukro partneři jsou vybíráni z řad prodejců, kteří se skvěle orientují na našem portálu a díky tomu dokáží prodávat za nejlepší ceny. Jedná se o naše dlouhodobé obchodní partnery, za které ručíme a garantujeme jejich slušné a férové jednání. Najdete mezi nimi odborníky na staré mince, zkušené prodejce outletových velkoskladů nebo nadšence, kteří vám k prodeji připraví zánovní smartphone,“ říká Michaela Balarinová, marketingová manažerka Aukro.cz.

Pokud prodej proběhne úspěšně, je odměnou pro partnera předem domluvená výše provize z daného prodeje. Zbývající částku dostane majitel zboží a dále se již nemusí obávat žádných dalších poplatků. Mimo klasické zveřejnění si klient může vybrat i variantu nadstandardní propagace.

„Služba Aukro partner se hodí nejen pro úzce profilované zboží, sběratelské předměty nebo ve chvíli, kdy chce člověk prodat jeden či několik málo kusů, ale například i pro výprodeje skladových zásob. Partneři se orientují na konkrétním trhu a dokáží tak nastavit odpovídající cenu i formu propagace. Zároveň provozujeme i službu Aukrobot, kterou prodávající rovněž ocení při stěhování nebo vyklízení větších prostor,“ dodává ředitel Aukro.cz Václav Liška.

Problém číslo 1: Chci prodat úspěšně, ale ne pod cenou

První kategorií, u které mohou prodávající využít službu Aukro partnera, je běžné spotřební zboží, například elektronika (domácí spotřebiče, mobilní telefony) nebo nábytek. U těchto položek je častým problémem realistické nastavení prodejní ceny tak, aby reflektovala skutečný stav zboží, jeho hodnotu na trhu a zároveň také splňovala očekávání prodávajícího. S pomocí ověřeného Aukro partnera nebude muset prodávající například zdlouhavě zkoumat cenu podobných položek na jiných serverech a bude mít jistotu, že je cena jeho zboží vhodně nastavena. Nemělo by tak docházet k situacím, kdy je cena zboží stanovena příliš vysoko a položka je tak neprodejná, nebo kdy je cena naopak příliš nízká a prodávajícímu nepřinese zisk, který od ní očekával.

obraz díloProblém číslo 2: Chci prodat věc, o jejíž hodnotě mám jen mlhavou představu

Druhým případem, kdy může kdokoli využít službu Aukro partnera, je prodej starožitností nebo sběratelských předmětů, o jejichž hodnotě nemusí mít prodávající přesnou představu. Ve chvíli, kdy danou věc donese třeba do starožitnictví, je mu nezřídka sdělena nepřiměřeně nízká cena. Pokud se člověk obrátí na příslušného Aukro partnera, má jistotu, že k takové situaci nedojde. Aukro partner totiž věc sám nekupuje, pouze doporučuje její prodejní cenu. V případě, že je následně pověřen věc prodat, je jeho motivací provize a samotnému mu tak jde o co nejvyšší cenu.

Více na http://partner.aukro.cz/.

Aukro.cz

Aukro.cz vzniklo ve Zlíně v srpnu 2003 jako první obchodní portál v Česku, který podporoval aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Dnes patří mezi nejnavštěvovanější komerční stránky v ČR, za rok se na něm prodá přes 12 milionů položek, tedy přes 23 položek každou minutu. Mezi lety 2011 a 2016 bylo Aukro součástí Allegro Group, poté se vrátilo do rukou českých investorů – svého zakladatele Václava Lišky a společností Agora Development a BDO Advisory.

Reklama