V létě trávíme mnoho času na cestách či za volentem. A právě prázdniny jsou ideální k tomu přijít na chuť audioknihám. Několik jsme jich pro vás vybrali. Třeba se trefíme do vašeho vkusu.

Na zabití

Na zabitíAutor: Peter Swanson

Interpret: Kristýna Kociánová, Kateřina Janečková, Martin Stránský, Petr Gelnar

Vydavatelství Paseka

Cizím lidem se nikdy nesvěřujte se svými problémy. Úspěšný podnikatel Ted Severson, který zbohatl na internetových startupech, při čekání na odložený let z Londýna do Bostonu toto pravidlo poruší. Snad proto, že vypije příliš mnoho martini, anebo že je neznámá Lily až příliš přitažlivá. Z nezávazné konverzace se vyklube důvěrná hra na pravdu a přiopilý Ted se svěří, že ho jeho manželka podvádí. Lily zcela vážně prohlásí, že někteří lidé si nezaslouží žít, a bude-li chtít, pomůže mu ženu zabít.

Tady byla Britt-Marie

Tady bydlí Brit-MarieAutor: Fredrik Backman

Interpret: Valérie Zawadská

Vydavatelství: OneHotBook

O třiašedesátileté Britt-Marii někteří tvrdí, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. Když po čtyřiceti letech manželství opustí nevěrného manžela, usadí se ve vesnici Borg, v níž po finanční krizi zůstaly jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerie, která je cítit pivem. A fotbal. A také fotbalová přípravka, která nutně potřebuje trenéra. Britt-Marie fotbal nesnáší, ale zoufalá situace si žádá činy. Příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že soda vyčistí skoro všechno. 

Babičky: Mrtvý kuchař

babičkyAutor: Minna Lindgrenova

Interpret: Daniela Bartáková

Vydavatelství XYZ

Životy obyvatel soukromého domova důchodců Podzimní háj jsou většinou vyplněny nekonečnědlouho ubíhajícím časem tráveným pitím červeného vína, jízdami tramvají a pohřby. Vyšetřování náhlého úmrtí místního kuchaře však dokazuje, že je na světě i zajímavější zábava než hraní karet, umělecké a řemeslné lekce, tělocvik nebo večery s harmonikou. Ale ani ten nejbystřejší senior nedokáže rozluštit všechna tajemství tohoto místa. Naštěstí několik mladých lidi, včetně členů motorkářského gangu, nabídne svou pomoc.

Merde! Rok v Paříži

MerdeAutor: Stephen Clarke

Interpetet: Vladimir Hauser

Vydavatelství Plus

Poslechněte si téměř pravdivý a neuvěřitelně vtipný záznam událostí, které se přihodily (nebo nepřihodily) britskému spisovateli a novináři během deseti let, kdy žil ve Francii. Knihu „Merde!“ vydal původně v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku a rozdávat přátelům. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala světovým bestsellerem, že Stephen Clarke zanedlouho musel napsat další pokračovaní.

Boříkovy bláznivé lapálie

Baříkovy lapálieAutor: Vojtěch Steklač

Interpret: Martin Dejdar

Vydavatelství Albatros

Lapálie správné party z Holešovic zná už nejedna generace. Spolu s Alešem, Mirkem, Čendou a Boříkem se smáli kluci i holky už v sedmdesátých letech minulého století, ale jejich lapálie jsou nadčasové a mohou potkat kohokoliv z vás i dnes. S kluky je to moc fajn a v podání Martina Dejdara se velmi dobře pobavíte!

 

Reklama