Zkuste jim start v novém školním roce zpříjemnit a ukázat, že učení neznamená mučení. A že učit se mohou, aniž by si to uvědomili, třeba s audioknihami.

Poslech audioknih by měl být primárně zábavou. Audioknihy v dětech však zároveň rozvíjí fantazii, učí je poslouchat plynulý projev a zlepšují jejich poslechové dovednosti.

Knihy namluvené kvalitním interpretem také mohou motivovat čtenáře, kteří z jakéhokoli důvodu bojují s textem, a dokázat jim, že není důvod na literaturu zanevřít. Audioknihy se tak mohou stát mostem mezi poslechem a četbou klasické knihy. V neposlední řadě jsou audioknihy blízké dnešním dětem, které se již od raného věku seznamují s moderními technologiemi. S mobilní aplikací Audiotéka, která obsahuje více než 4 000 audioknih, tak dětem poskytnete kvalitní obsah pro jejich mobilní telefon.
 
Zábavný start na základní škole

5b8d1b8065430obrazek.jpgZačátek září přináší největší změnu pro prvňáčky, kteří si misí zvykat na nový režim a povinnosti. V prvních třídách se děti se učí základní věci jako psaní, čtení, číslovky a jejich hodiny jsou plné praktického opakování. Výuka je také zaměřena na aktivity, které jim pomáhají v rozvoji.

Tip na audioknihu pro prvňáčky:
Naučte děti poslouchat, opakovat, hrát si s rytmem a slovíčky díky audioknize Říkadla a písničky pro nejmenší dětičky. V audioknize je čeká více než padesát nejznámějších písniček a říkadel, které načetla Klára Doležalová s dcerou Natálkou. 
Čte: Klára Doležalová
Cena: 99 Kč

Nároky se stupňují

5b8d1aee18ed9obrazek.jpgVe vyšších ročnících přichází na řadu biflování, kterému se nevyhne nikdo. Důležité je v dětech probudit zájem a ukázat jim, že třeba dějepis není jen o zapamatování si krkolomných letopočtů, ale že ukrývá spoustu vzrušujících příběhů a dobrodružství.

České pověsti zábavně:
České pověsti, které jsou zkráceny a napsány ve srozumitelném jazyce pro děti raného věku, bravurně vypráví Arnošt Goldflam. České pověsti pro malé děti přináší ideální způsob, jak děti uvést do kouzelného světa českých pověstí a historických událostí.   
Čte: Arnošt Goldflam
Cena: 199 Kč

Povinná literatura

5b8d1b22b55beobrazek.jpgPovinné čtení a seznamy doporučené četby mnohdy děti od čtení odrazují. Důležité je, aby děti trávily svůj čas s příběhy, které je baví. A zábavný rozměr příběhům může dodat navíc audioknižní zpracování. Knihou, kterou se malý čtenář jen obtížně prokousává, ho mohou s lehkostí provést osobití interpreti.

Audiokniha ze seznamu doporučené četby
Patnáctiletý kapitán od Julese Verna je klasikou, která v dramatizované verzi přitáhne ještě větší pozornost a vtáhne do děje každého posluchače. Fantazie bude pracovat na plné obrátky a posluchači si užijí pořádné dobrodružství s hlasy Kryštofa Hádka, Miroslava Táborského, Ljuby Krbové a více než desítky dalších.
Čte: Kryštof Hádek a 19 dalších.
Cena: 269 Kč


Přijímací zkoušky nebo maturita

5b8d1b0fc52a0obrazek.jpgStarší studenti audioknihy ocení i díky tomu, že se jim mohou věnovat v době, kdy na sezení s knihou nemají čas nebo náladu. Doporučenou četbu si tak mohou naposlouchat během úklidu v domácnosti, nebo cestou v autobuse ze školy. Pokud propadli cizím jazykům, další výzvou pro ně mohou být audioknihy třeba v angličtině, se kterými si zlepší výslovnost a poslechové dovednosti.

Tip na audioknihu před zkouškami
Mezi audioknihami najdete také tituly z žánru osobního rozvoje. Letošní novinkou je audiokniha Nauč se to!, která přináší moderní a efektivní způsoby učení. Audioknih u ocení především pro žáci středních a vyšších škol, pedagogové či rodiče mladších žáků.
Čte: Zdeněk Truhlář
Cena: 319 Kč