„Černá je naléhavá a pulzující výzva ke smyslnosti“. Giorgio Armani

V nové pánské vůni ATTITUDE je černá představena jako volání po světle, po odlesku, který ožívá na skle flakonu. Na vyobrazení, které vyzdvihuje esprit vůně, je černá těžištěm, symbolem tajemství, energie a síly v podobě jiskřivého oslnivého světla, které dává vyniknout vibrující energii a přirozeným rysům této vůně.

Kdyby vůně ATTITUDE byla kamenem, byl by to onyx. „Onyx symbolizuje světlo a jas a zahání zlé sny“ Onyx ztělesňuje hlavní rysy současného moderního muže, pro kterého Giorgio Armani stvořil vůni ATTITUDE: sílu a inteligenci, sofistikovanost a jednoduchost, fyzické a duševní schopnosti, přirozenou eleganci a intenzitu, oslnivost a tajemno, magnetickou přitažlivost.

Giorgio Armani uplatňuje svou kreativitu a odvahu i při volbě inspirace. Rozhodl se pro nový pohled na styl Art Deco, který odlehčil a doslova zbavil okovů.   
Podobně jako styl Art Deco dokáže vyjádřit eleganci prostřednictvím přímých linií a geometrických tvarů, Giorgio Armani při návrhu flakonu pro vůni ATTITUDE zvolil dokonalou symetrii rovných linií a nekonečné opakování geometrických tvarů. Flakon s ploškami, ostrými hranami a pravými úhly vyrobený z leštěného skla s lakovaným povrchem vzdává hold tomuto stylu. 
Flakon parfému ATTITUDE je zpracován jako textilní tkanina, přestože jde o sklo.  Výsledek evokuje dokonale střižený oblek značky Armani. 
Je to více než jen obal, je to přesný, jednoduchý a funkční předmět, který skvěle padne do dlaně.
Předmět, který vyjadřuje postoj. 

Na dvacátá léta minulého století odkazuje i dvojice módních fotografů Mert Alas a  Marcus Piggot, která realizovala reklamní fotografie pro vůni ATTITUDE. I  obor fotografie byl silně ovlivněn modernismem a bylo k němu přistupováno jako k prostředku pro vyjádření tvaru a intenzity. 

Právě tímto způsobem duo Mert & Marcus stvořilo lehce strašidelné fotografie založené na lomu světla a jasu a na brilantním zvládnutí techniky, která jim propůjčuje tajemně smyslný a fascinující půvab.


Pokud chcete vlastnit tento voňavý umělecký kousek, tak neváhejte a soutěžte s námi! Deset z vás se může radovat z vůně ATTITUDE od Giorgio Armani. Soutěž probíhá ZDE.