Z odborného hlediska je atopická dermatitida chronické, svědivé a zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými ložisky, někdy mokvajícími, velmi suchou kůží a silným svěděním. Rozsah postižení je různý: čelo, obočí, krk, trup, končetiny (obzvlášť podkolení a loketní jamky). Toto závažné onemocnění provází suchost kůže a nesnesitelné svědění, které ovlivňuje kvalitu života nejen samotného pacienta, ale celé jeho rodiny. Nemocný člověk se často potýká i s psychickými problémy, kdy jej často kvůli vzhledu kůže okolí nepřijímá, zvláště v kolektivu malých dětí.
Průběh onemocnění je charakterizován střídáním klidových období s obdobími vzplanutí (zhoršení stavu způsobené např. stresem).
5bf6c3c171af4obrazek.png

Proč se lidé stávají atopiky?

Obvykle je to způsobeno dědičnou predispozicí k alergickým reakcím jako astma, senná rýma nebo zánět spojivek. U 50 % dětí, jejichž jeden z rodičů trpí alergií, dochází k projevům atopické dermatitidy. Pravděpodobnost se zvyšuje na 80 % v případě, že oba rodiče dítěte trpí alergiemi. Atopická dermatitida se u dětí vyvíjí také z důvodu nedostatečné bariérové funkce (ochranné) jejich kůže. Poškozená bariérová vrstva nedokáže chránit kůži před externími faktory a kůže se stává velmi citlivou.

Co pomáhá?

Klíčem ke zmírnění svědění není pouze užívání kortikoidů předepsaných od lékaře během fází vzplanutí, ale také používání emoliencií a hydratačních dermokosmetických přípravků, které se aplikují každý den. 5bf6c4f95e4f4obrazek.pngEmoliencia posilují vrstvu epidermis a obnovují poškozenou bariérovou funkci kůže. Předcházejí také dehydrataci kůže a zabraňují průniku alergenů hlouběji do kůže. Při jejich každodenním používání je výrazně sníženo riziko vysušování a praskání kůže, kůže tak získává opět pocit komfortu.

Zklidnění z přírody - termální voda Avène

Jedna z lékárenských dermosmetických značek, která se boji s atopií věnuje již několik let, je francouzská Eau Thermale Avène. Pramen zázračné vody Avène vyvěrá ve Francii, v srdci nedotčené přírody Národního parku Haut-Languedoc. Její složení, dokonale vyvážené s optimálním poměrem vápníku a hořčíku, je zárukou účinnosti a snášenlivosti. Vědci z laboratoří Avène teprve relativně nedávno odhalili novou část jejího tajemství, unikátní látku I-modulia® s prokázanou účinností na zmírnění projevů atopické dermatitidy jako je suchost kůže a svědění. Termální voda, I-modulia® a látka Cer-omega působící na zmírnění všech projevů atopické dermatitidy jsou obsaženy v unikátní řadě přípravků XeraCalm A.D.

VYMIZENÍ SVĚDĚNÍ JIŽ PO 5-ti DNECH* a téměř 9/10 PACIENTŮ BEZ VZPLANUTÍ po 3 měsících**, to jsou výsledky klinických studií na více než 1700 pacientech s atopií. To už stojí za to vyzkoušet, nemyslíte?

Přípravky XeraCalm A.D jsou navíc velmi šetrné, obsahují pouze přísady nezbytné pro kůži a jsou bez konzervantů díky patentovanému sterilnímu balení, které umožňuje, že přípravky zůstávají sterilní, a tedy maximálně bezpečné, po celou dobu používání.

Nyní jsou jedinečná sterilní balení navíc dopIněná o INOVOVANÉ STERILNÍ PUMPY usnadňující aplikaci a výtěžnost balení. Relipidační krém a balzám jsou navíc k dispozici ve 400ML  EKONOMICKÉM BALENÍ ideální při chronických zánětech kůže. Řada hygieny se kromě Relipidačního mycího oleje rozrostla o NOVINKU - Ultra vyživující mycí kostku.

K dostání v partnerských lékárnách (seznam na www.avene.cz).

Od 1.12. do 31.12.2018 můžete navíc využít vánoční nadílky 2+1 ZDARMA na celé portfolio značky Eau Thermale Avène.

Přečtěte si také:

5bf69b5a7a07bobrazek.png

* Průměrný čas vymizení svědění. Klinická studie fáze IV na 1 711 subjektech (Francie a Itálie). 75 % subjektů aplikovalo XeraCalm A.D pouze 1 až 2x denně po dobu 7 dnů jako péči o suchou svědící kůži.

** Fáze 3 kontrolované, randomizované studie. 2 aplikace za den XeraCalm A.D Relipidačního krému. 3 měsíční monitoring po aplikaci topických kortikosteroidů po dobu 15 dnů - 5 zemí - 334 pacientů.

Reklama