Atopický ekzém patří mezi nejčastější chronická zánětlivá onemocnění kůže. Důvodem k jeho vzplanutí bývá často genetická zátěž či změny prostředí. Atopický ekzém nelze vyléčit, pouze zmírnit jeho průběh. Období relativního klidu, kdy se ekzém nijak neprojevuje, jsou střídána fázemi, kdy se projevy zhorší a jsou doprovázeny svěděním, podrážděním, suchostí kůže a intenzivním pocitem nutnosti se škrábat.

Zdravotnický prostředek

I když není možné přesně určit příčinu zhoršení atopického ekzému a působit přímo na ni, je možné pacientův stav pozitivně ovlivňovat obnovením kožní bariéry, která je u atopiků (dětí a atopickým ekzémem) ve velké většině případů narušená.

Doporučená péče

Základním doporučením pro ošetřování pokožky postižené atopickým ekzémem je pravidelná aplikace vhodného krému, který pomůže narušenou kožní bariéru obnovit. Aplikujte Bepanthen Sensiderm krém již při prvních projevech atopického ekzému, jako je svědění nebo zarudnutí pokožky, a pomozte tak zabránit jeho rozšíření a zhoršení.

Výskyt atopického ekzému u dětí

První projevy atopického ekzému se většinou objevují kolem 3. měsíce věku dítěte, a to na tvářích a bradě. Typicky se ložiska objevují v tzv. velkých ohbích – v loketních jamkách a pod koleny. Postupně se atopický ekzém rozšířit na celé tělo. Důvodem zhoršení může být změna výživy (např. zavádění příkrmů), horečky onemocnění, ale i prořezávání zoubků, změna ročních období nebo zvýšená fyzická i psychická zátěž. Děti, které trpí atopickým ekzémem, jsou často plačtivé a mrzuté, mohou trpět i zhoršením kvality odpočinku a spánku.

Rizikové faktory pro vzplanutí či zhoršení atopického ekzému

1.       Prašné prostředí (stavby, hřiště)

2.       Kontakt s alergeny (např. roztoči)

3.       Vlněné a hrubší tkaniny

4.       Plavecké bazény s upravovanou vodou

5.       Příliš časté mytí včetně oplachování obyčejnou vodou

6.       Používání běžného mýdla, kontakt se saponáty

7.       Přísady do koupele

8.       Určité kreativní činnosti (modelování, práce s hlínou, barvami)

Proč je neporušená ochranná kožní bariéra tak důležitá?

Naše kůže má několik klíčových funkcí

Ta nejdůležitější je ochranná, brání škodlivým látkám (bakteriím, virům apod.), aby pronikaly do těla, a zároveň zamezuje nadměrnému úniku vody z těla.

Podráždění pokožky

(způsobené např. ekzémem, atopickou dermatitidou, suchou pokožkou či alergickými reakcemi) vede k narušení funkce kožní bariéry. Důsledkem je svědění a zarudnutí pokožky.

Svědění navíc nutí ke škrábání,

které pokožku ještě víc poškozuje. Vzniká tak začarovaný kruh, kdy škrábání dále zhoršuje svědění a podráždění.

Jak funguje Bepanthen Sensiderm krém?

(lipidová lamelární technologie – LLT)

Bepanthen Sensiderm krém „opravuje“ poškozenou ochrannou kožní bariéru: aplikací krému s lipidovou lamelární technologií jsou do přirozené lamelární struktury pokožky dodány potřebné lipidy. Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tuto „ochrannou zeď“ tak opět zrekonstruují.

  • Bepanthen Sensiderm krém přirozeně obnovuje ochrannou kožní bariéru a tímBepanthen Sensiderm pro celou rodinu
  • Zamezuje nadměrné ztrátě vody z pokožky. Zvyšuje odolnost pokožky proti pronikání škodlivých látek. Díky dexpanthenolu pomáhá regenerovat a poskytuje zvýšenou hydrataci.
  • Zmírňuje svědění, a tím i potřebu škrábání.
  • Pro celou rodinu i pro ty nejmenší
  • Lze používat dlouhodobě

Co Bepanthen Sensiderm krém obsahuje?

  • Lipidy se strukturou blízkou lipidům pokožky
  • 3,5 % dexpanthenol
  • Další přirozené pečující lipidy
  • Glycerin

Jak se aplikuje?

Nanášejte jemně na postižená místa dle potřeby. Možno používat dlouhodobě, až do vymizení příznaků. Je vhodný i pro těhotné a nejmenší děti.

Již od prvních příznaků.

L.CZ.MKT.CC.12.2015.0532

Bepanthen Sensiderm kr魠- obnova kožnari鲹

L.CZ.MKT.CC.01.2017.0867

Více na www.bepanthen.cz

Reklama