Už žádné pokusy…

Vyzkoušeli jste již možné i nemožné, ale stále jste nenalezli účinnou péči, která by udržela atopický ekzém pod kontrolou? Přesně před rokem čtenářky žena-in.cz dostaly příležitost otestovat přípravky EXOMEGA CONTROL od dermokosmetické značky A-DERMA doslova na vlastní kůži. Jaké byly jejich zkušenosti?

Jana Š.:

Produkty od A-DERMY přišly jako na zavolanou. Během pár dnů, co jsem je měla doma, se synovi objevil ekzém na zádech. Než jsem si toho všimla, hodně si ho rozškrábal. Ihned jsem ho vykoupala ve sprchovém oleji a pak namazala krémem. Za 4 dny mu vyrážka krásně seschla a zmírnila se. Jsem moc ráda, že mám teď tyto produkty doma, protože po nich vždy a ráda sáhnu, obzvlášť, když jsem viděla, jak hezky a rychle fungují. Až produkty dojdou, budu muset do lékárny a koupit další. Takhle rychle nám zatím ještě žádný krém ani masti nezabraly“.

Radka H.:

„Vyzkoušeli jsme toho mraky, od obyčejné Indulony po krémy, masti, ovesné prášky do koupele až po kosmetické řady určené pro atopiky, nic ale dlouhodobě nezabíralo.“ svěřuje se maminka Radka. „Změna přišla až se značkou A-DERMA, ke které mě přivedla kamarádka švagrové, která je vyhledávanou kožní lékařkou. Poprvé jsme řadu Exomega Control od A-dermy určenou pro atopiky vyzkoušeli, když byl malému rok, a už jsme u ní zůstali. Jako jediný krém u něho prošel bez reakce a měl navíc velmi pozitivní účinky. Ložiska ekzému se hned po 1.týdnu používání razantně zmenšila.“

Chcete-li si přečíst další recenze maminek, klikněte zde.

LETOS A-DERMA OPĚT NABÍZÍ 10 ČTENÁŘKÁM MOŽNOST VYZKOUŠET 2 PŘÍPRAVKY Z ŘADY EXOMEGA CONTROL, TENTOKRÁT ZVLÁČŇUJÍCÍ MYCÍ GEL 2V1 NA TĚLO A VLASY A EMOLIENČNÍ KRÉM VHODNÉ PRO MIMINKA JIŽ OD NAROZENÍ.

ZAPOJIT SE MŮŽETE ZDE.

Co už o atopii možná víte?

Z odborného hlediska je atopická dermatitida chronické, svědivé a zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými ložisky, někdy mokvajícími, velmi suchou kůží a silným svěděním. Rozsah postižení je různý: čelo, obočí, krk, trup, končetiny (obzvlášť podkolení a loketní jamky). Toto závažné onemocnění provází suchost kůže a nesnesitelné svědění, které ovlivňuje kvalitu života nejen samotného pacienta, ale celé jeho rodiny. Nemocný člověk se často potýká i s psychickými problémy, kdy jej často kvůli vzhledu kůže okolí nepřijímá, zvláště v kolektivu malých dětí.

Průběh onemocnění je charakteristický střídáním klidových období s obdobími vzplanutí (zhoršení stavu způsobené např. stresem).

Co pomáhá?

Klíčem ke zmírnění svědění není pouze používání kortikoidů předepsaných od lékaře během fází vzplanutí. Odborníci na atopickou dermatitidu se shodují v tom, že základem péče zůstává ošetření kůže emoliencii na denní bázi. Emoliencia posilují vrstvu epidermis a obnovují poškozenou bariérovou funkci kůže. Předcházejí také dehydrataci kůže a zabraňují průniku alergenů hlouběji do kůže. Při jejich každodenním používání je výrazně sníženo riziko vysušování a praskání kůže, kůže tak získává opět pocit komfortu.


Zázrak jménem oves Rhealba®

Nabídka péče pro atopiky je velmi široká. Kvalitní a účinné přípravky jsou k dostání v lékárně, kde Vám navíc odborný personál pomůže s výběrem toho pravého pro Vaši potřebu. Právě v lékárně se setkáte s francouzskou dermokosmetickou značkou A-DERMA, specialistou na suchou a křehkou kůži celé rodiny.

A-DERMA pěstuje v srdci Jihozápadní Francie v regionu Tarn jedinečný rostlinný druh, bio oves Rhealba®. Do přípravků řady EXOMEGA CONTROL určených pro suchou a atopickou kůži používá výtažek z mladých výhonků ovsa Rhealba®, neboť právě ty obsahují veškerou sílu budoucí rostliny a mnohem více vzácných aktivních látek, než je obsaženo v zrnech (saponiny a flavonoidy, které snižují podráždění kůže). Tyto výhonky naopak neobsahují proteiny, které by mohly vyvolat podráždění. Maximální koncentraci aktivních látek obsahují výhonky ovsa Rhealba® okolo 12. týdne „života“. Jelikož tato koncentrace netrvá věčně, musí se sklizeň uskutečnit co nejrychleji, během 3-4 dní.

Přípravky EXOMEGA CONTROL dokáží díky chytrému složení „držet kontrolu“ nad atopií, přesněji bojovat i proti mikrozánětu, který v pokožce probíhá i v období fáze klidu a účinně tak oddalovat fáze vzplanutí.

Zvláčňující přípravky EXOMEGA CONTROL se nabízí hned ve 3 formách dle výživnosti textury: mléko, krém a balzám. Všechna emoliencia jsou charakteristická vysokým procentem přírodnosti: obsahují 95 % složek přírodního původu a zároveň neobsahují žádné látky z petrochemického průmyslu (parafín, vazelína) ani jiné kontroverzní látky (fenoxyethanol, chlorfenesin, BHT, EDTA, silikony). Právě vysoká bezpečnost složení umožňuje aplikaci emoliencií Exomega Control již od narození.


Samotné promazávání kůže je vhodné doplnit o hygienické přípravky určené speciálně pro pokožku se sklonem k atopii. Ty kůži nedráždí a plně vyhovují jejím specifickým potřebám. Vhodně zvolené přípravky hygieny navíc podstatně zvyšují účinnost péče.

O olejích do koupele jsem si myslela do nedávna své“, sdílí své zkušenosti maminka Lenka. „Potom jsem ale vyzkoušela Zvláčňující sprchový olej Exomega Control od značky A-DERMA a byla jsem zkrátka nadšená. Nezanechává mastný film na pokožce, hezky se vstřebává a může se použít jako sprchový gel i jako přísada do koupele. Jako velké plus vidím i to, že se dá použít i pro malá miminka. Navíc tak krásně voní, že se hned do té vůně zamilujete. Když malý radostně vykřikl: „Maminko, mě neštípou očička, to je super“, narazila jsem na další výhodu tohoto produktu. Ano, oči opravdu neštípou, hygienické přípravky Exomega Control totiž neobsahují mýdlo.“

Řada EXOMEGA Control obsahuje hned 3 typy přípravků na mytí. Vybírat můžete mezi zvláčňujícím sprchovým olejem, zvláčňujícím pěnivým gelem a zvláčňujícím mycím gelem 2v1 na tělo a vlasy.

Více informací o celé řadě EXOMEGA CONTROL naleznete zde.

Tématem atopické dermatitidy se zabývá i Evropské dermatologické fórum (EDF). To loni vydalo nová evropská doporučení týkající se péče o pacienty s atopickou dermatitidou. Obsahují nové informace i z oblasti emolienční péče. Fórum vymezilo pojem Emolient+, tedy emoliencium, které obsahuje aktivní látky působící účinně na léze atopické dermatitidy. Označní Emolient+ získala díky svému jedinečnému složení také řada Exomega CONTROL od A-dermy. Odborníci konkrétně zmiňují saponiny a flavonoidy obsažené v extraktu z výhonků ovsa Rhealba®.

Reklama