Chystáte se na dovolenou s tím, že máte vy nebo někdo z vašeho okolí atopický ekzém? Dejte si pozor, aby se projevy atopického ekzému ještě nezhoršily.

ekzém

I když vám lékař poradil, že pro vás je pobyt u moře vhodný, nemusí tomu tak být. Odborníci uvádějí, že 25% populace, která atopickým ekzémem trpí, má během léta díky pobytu u moře horší průběh kožních projevů. Pro optimální efekt je dobré být u moře aspoň tři týdny. To ale pro mnohé z nás není ekonomicky dosažitelné.

Komu může moře pomoci?

Zlepšení stavu pociťují spíše ti, kteří mají ekzém v chronickém stavu, v podobě suchých a olupujících se ložisek. Naopak pokud je ekzém ve formě výsevu, vlivem teplého počasí, třením, pocením, slunečnými paprsky a koupáním v moři se stav může zhoršit.

Najděte odpověď u odborníka:

Možná se budete divit, ale dovolená u moře může pro vás znamenat buď nepříjemné zhoršení nebo dlouhodobé zlepšení ekzému. Vše záleží na několika správných rozhodnutích, přípravě a pravidlech, které se dozvíte v tomto videu (klikni).

Doporučení lékařky – na pokožku můžete použít Lipobase Repair. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, podívejte se sem: www.lipobaserepair.org.

ekzém

Redakční tip: Online klinika pro atopiky

OKA je audiovizuální internetový projekt, jehož cílem je pomoci všem lidem, kteří se léčí s atopickým ekzémem. Dětem, jejich rodičům i dospělým pacientům.

Jak OKA vypadá a funguje?
Na webových stránkách http://www.atopickyekzem.org/optin/ se může do vzdělávacího projektu zdarma zaregistrovat každý zájemce.
Skupina předních českých dermatologů zde připravila ve spolupráci se společností Astellas seriál edukačních videí o atopickém ekzému, jeho příčinách, projevech, léčbě a prevenci. V týmu přednášejících vystupují tito špičkoví odborníci na atopický ekzém:

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA
Předseda České Dermatovenerologické společnosti, Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV Praha

MUDr. Nina Benáková
Dermatologická ordinace, Medicínské centrum Praha, Dermatovenerologická klinika 1. LF UK Praha

MUDr. Štěpánka Čapková
Dětská dermatologická ambulance, Dětská poliklinika, FN Motol, Praha

MUDr. Radek Litvik
Kožní oddělení FN, Ostrava

Všechna videa tvoří 4 základní lekce, jimiž musí postupně projít každý registrovaný návštěvník online kliniky OKA. Lekce nelze přeskakovat, jsou na sebe navázány tak, aby poskytly pacientovi co nejkomplexnější pohled a porozumění v problematice atopického ekzému. Součástí videí jsou také názorné animace, co spouští atopický ekzém nebo jak fungují lokální léky na atopický ekzém.

Doporučujeme: http://www.atopickyekzem.org/optin/

O péči o pokožku ekzematiků jsme psali v zajímavých článcích:

Reklama