saty

Nová kolekce mladé české návrhářky Zdeňky Imreczeové nazvaná Black Wood zachycuje náladu nadcházejícího podzimu. Melancholická krajina v mlžném oparu, jejíž zemité odstíny odhalují poslední paprsky slunce, ovlivnila návrhářku nejen ve výběru barevnosti, ale i střihů a siluet.

V jedné kolekci se potkává současné městské oblečení s nostalgickými vzpomínkami na tiché lesní přítmí. Najdeme v ní jak elegantní šaty, tak i modely s detaily převzatými z pánské módy a uniforem.

Svou inspiraci popisuje Zdeňka Imreczeová velmi poeticky a barvitě.

„Představovala jsem si podzimní zamžené brzké ráno. Opouštím spící město a úzkou polní cestou kráčím do zšeřelého lesa. Sychravé počasí pomalu ustupuje rannímu rozbřesku a ve vycházejícím slunci se temně zalesknou mokré kmeny stromů. Slyším praskání větviček, křídla ptáků vysoko nad hlavou, do zšeřelých zákoutí se promítají útržky nejasných vzpomínek. Ve spleti černých větví začínají vystupovat odstíny šedé, tmavě zelené a okrové“.

saty

V kolekci najdeme velmi ženské modely v podobě úpletových šatů s kolovými sukněmi, nebo kabátky z jemné merino vlny, ale i sportovněji laděné kousky. Prošívané mikiny a tuniky, košilové a žerzejové šaty.

Kolekce zaujme detaily a prvky z pánského a vojenského oděvu

Vzdáleně jsem se inspirovala také náladou 40. let 20. století. Obdobím, které už z jeho dějinné podstaty vnímám jako melancholické i plné naděje. Z hlediska oděvu mě na něm zajímá propojení mužské a ženské siluety. Velmi ženské, projmuté šaty a kabáty s kolovými sukněmi jsou v protikladu se strohostí oblečení zdravotních sester a vojenských a leteckých uniforem“.

v

Více modelů najdete ve fotogalerii.

Foto: Image Michaela Dzurová

Produktové: Nikola Šrajerová

Čtěte o dalších zajímavých návrhářích mladé generace

Uložit

Reklama