5e4159cb73269DVO5743-.jpg

Po příchodu nás oslepily blesky fotoaparátů, ale to však jen z toho důvodu, že nebozí fotografové nemají zase až takový přehled o tom, kdo je a kdo není celebrita. Kdo se v tom má vyznat v dnešním světě všemožných influencerů. Nicméně ve výběru zaslaných fotografií jsme se neobjevily, edit dělá zřejmě někdo českého rybníčku o něco znalejší.

CSPLES20SCHODY-CHH13823.jpg

20200208-R0812609.jpgProdukční marketingu magazínu Žena-in Žaneta Podlahová v šatech české návrhářky Debbie Brown

V opulentních prostorách secesního Obecního domu jsme se do atmosféry honosného plesu nemusely dostávat dlouho. Celebrity se blýskaly svými flitry posetými šaty a nesměla chybět ani ozdoba všech významných plesů Andrea Verešová. Ta například oblékla šaty, které vypadaly, jako by jí krajka rostla přímo z kůže. Patřily k těm nejodvážnějším, ale ani jedna z dam si s odhalením ňader nedělala starosti. Jiné například v průhledných šatech ukázaly i pozadí. Pomluvy však necháme stranou, trendy jsou zkrátka neúprosné.

csples-foto-david-peltan-0591.jpg

Velmi jsme si také užily raut. Tedy především první polovinu rautového stolu, kde se nacházela svíčková a halušky. Byl to trochu risk, protože přece jen mít omáčku na vypůjčených šatech by zřejmě nebylo úplně košér. Protože nechceme vypadat jako nenasytné bestie, nechme situaci s rautem stranou. Pravda je ale taková, že jeden talířek nestačil. Zvědavé jsme byly i na kulturní program, který organizátoři plesu přichystali.

5e41595fde53bcs-vyber-foto-David-Peltan-0632.jpg

Kdybychom si mohly dovolit rozmazat si make-up, plakaly bychom snad i dojetím. Tradiční úvodní předtančení přineslo skutečnou lahůdku pro ty nejnáročnější milovníky umění – mistrovské dílo Piotra Iljiče Čajkovského, Mariuse Petipu a Lva Ivanova Labutí jezero ve dvou exkluzivních provedeních. První z nich předvedl Balet Divadla J. K. Tyla v Plzni. Druhé baletní vystoupení ikonický duet Bílé Adagio – vrchol 2. dějství Labutího jezera odtančili první sólisté Baletu SND Olga Chelpanova a Konstantin Korotkov. Vystoupení dvojice baletních mistrů bylo zároveň věnováno jejich domovskému Slovenskému národnímu divadlu, které letos slaví 100. výročí založení. Zkrátka podívaná, na kterou budeme dlouho vzpomínat.

csples-foto-david-peltan-9995.jpg

Zdroj fotografií: David Peltan, Martin Řezáč

Musíme říct, že se letošní ples v Obecním domě velmi vyvedl. Líbily se nám i hostesky v tradičních krojích, živá kapela hrající slovanské písně, a i když šlo o akci noblesní, panovala uvolněná atmosféra. Je vidět, že si je Česko a Slovensko stále blízko, nejen geografickou polohou.

Čtěte také:

Reklama