Pokud jste milovníky encyklopedií a atlasů, máme pro vás dva zajímavé tipy z nakladatelství Metafora!

Atlas: Ztracená města

176 stran, 499,- Kč

Legendární metropole dávných říší… Mrtvá města se slavnou minulostí nedávají lidem spát a nepřestávají nás lákat svou podivuhodnou historií.

Z mnoha slavných, kdysi majestátních měst zbyly dnes už jen zpustlé rozvaliny zapadlé v pouštním písku, skryté v nepřístupných horách nebo zarostlé v hlubinách džungle. Nahlédněme nyní společně do starověkých říší a projděme se po ulicích jejich nejvýznamnějších metropolí.

Podíváme se do Babylonu v dnešním Iráku, navštívíme Kartágo na území současného Tuniska, Angkor v Kambodži či Vidžajanagaru v Indii, připomeneme si posvátná místa, jako byl egyptský Achetaton či zatopený Herakleion. Vždyť z vývoje a pádu těchto dříve tak velkolepých měst se mohou poučit i dnešní světové metropole...

 

V knize také najdete:

-          počítačové rekonstrukce navracející skvostným městům starověku někdejší slávu

-          objevné fotografie významných, teprve nedávno odkrytých archeologických lokalit

-          nejnovější informace o aktuálním výzkumu

 

176 stran, 499,- Kč

Atlas: Atlantida a další ztracené civilizace

Poznejte dějiny a moudrost Atlantidy, Lemurie, země Mu a dalších starověkých civilizací.

Neuvěřitelný příběh o Atlantidě udivuje miliony lidí po celém světě už po staletí. V tomto unikátním atlasu se dočtete o posledních výzkumech, teoriích i pozůstatcích obdivuhodné ztracené civilizace, které – pokud by je věda přijala – by mohly přepsat dějiny. Počítačové rekonstrukce a nádherná fotodokumentace podmořských objevů v téhle knize snad pomohou odhalit tajemství pradávné civilizace. Najdete zde fascinující ilustrace zobrazující starověkou Atlantidu, jak mohla vypadat v době svého největšího rozmachu, a podrobné mapy všech lokalit, kam ji legendy i badatelé umístili. Nechybí ani přehled archeologických nálezů od Středomoří a Atlantského oceánu až po záhadnou podmořskou „silnici” u ostrova Bimini a stopy roztroušené po celé zeměkouli.

176 stran, 499,- Kč

 

Více na www.metafora.cz

Reklama