Čtenářka átéčko má špatnou zkušenost s tolik diskutovanými pojišťováky. Jeden, tedy spíš jedna, zazvonila i u jejich dveří. A jak to všechno nakonec dopadlo? To se dozvíte v jejím příspěvku.

Myslela jsem, že k tomuhle tématu nebudu mít o čem psát, ale vzpomněla jsem si na loňskou příhodu. Nejednalo se o prodej něčeho konrétního. Začalo to tím, že mi snacha mojí kamarádky nabídla, že se mi podívá na smlouvy o spoření a poradí co tím. Tak přišla, zahleděla se do papírů od stavebního spoření a řekla, že si to vezme domů a podívá se na to.

Jak řekla, tak udělala. Na papíru už pak měla vypsáno, že moje spoření se mi absolutně nevyplatí a hned nabídla možnost daleko výhodnějšího spoření.

Měla už vypsaný formulář k přihlášení a já jsem jí uvěřila. Zrušila jsem stavební spoření s tím, že si peníze převedu na nový účet nového spoření. Zkrátím to.

Nebylo to spoření, ale velice nevýhodné pojištění. Samozřejmě jsem ho zrušila, ale už se ztrátou.

Ale po čase začaly chodit dopisy,  Že je třeba doplnit nějaké údaje v pojištění syna. Odepsala jsem, že syn není pojištěný. Mailem přišel formulář, že pojištěný je a já že dlužím 6000.-. Nechápala jsem, ale při pohledu na přihlášku jsem si všimla, že podpisy nejsou moje (podepisuji vše za syna, jsem soudem určený opatrovník).

Kamarádčině snaše jsem se napoprvé nedovolala. Když jsem ji našla, vše popřela. Tak jsem jí řekla, že na ni podám trestní oznámení, že bych opravdu nepojistila takovým způsobem nikoho, natož postiženého syna, který by si svých úspor nikdy nestihl užít. Tvrdila, že o ničem neví, že ona to nepodepsala, ale  nakonec mi peníze, které bych navždy ztratila, vrátila, ale stejně mlžila tím, že ona na školení to pochopila tak, že se jedná o výhodné spoření.

Trestní oznámení jsem nepodala, ale asi bych už nikdy nikomu takhle neuvěřila. Vybrané stavebko se nakonec hodilo. Dělali jsme svatbu, tak peníze přišly jako na zavolanou.

átéčko

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

... A úplně nejhorší jsou pojišťováci (a pojišťovačky) dohozené někým známým. Teď se mi to potvrdilo.
Ali, děkuji, že jsi napsala, hlavně, že Ti ty peníze baba vrátila :)
Pěkný den a pozdrav Vládíkovi..
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama