Co vše omezuje čtenářku Átéčko se dozvíte níže. Od peněz, přes vzdělání až po nemoc.

  • Omezuje mě má vlastní omezenost, jelikož nemám takové vzdělání, jaké bych si přála mít.
  • Omezuje mě i to, že nemohu vzdělání, které mám, nikterak rozumně využít. 
  • Taky mě omezuje můj věk, nemůžu co bych chtěla. Ale na druhou stranu už nemusím, co nechci.
  • Omezuje mě to, že nemám žádný příjem, protože nedělám žádnou činnost, za kterou by mi kdokoliv dával peníze.
  • Omezuje mě má lenost, která mě kolikrát tak pevně drží doma a nedovolí mi jít třeba do hor, které mám tak ráda.
  • Omezuje mě dodnes výchova mých přísných rodičů. Tolik jsem toužila po tom, aby mě měli rádi, že jsem dlouho byla ochotná dělat cokoliv, aby mě každý měl rád.
  • Omezuje mě doba, ve které jsem vyrůstala. Ta poznamenala nás všechny.
  • Ale nejvíce ze všeho mě omezuje bolest. Ta, která přichází nad ránem a já nikdy nevím kdy přijde a jak dlouho se zdrží. Nemůžu se jí zbavit, nemůžu nic plánovat, na nic se těšit.

átéčko


Děkuji Átéčko za váš příspěvek k dnešnímu tématu - Mne nejvíce zaujala vaše věta o rodičích. Výchova v rodině je nejspíše spolu s povahou a genetikou nejvíce určující faktor pro to, zda dosáhneme svých snů.

Zrovna včera jsem přemýšlel nad tzv. volnou výchovou. Zda nesouvisí s tím, jak dnešní mládež „zvlčila“. Tedy zda model výchovy, který byl považován za správný po stovky let, přestal být efektivní. Zda jsme vymysleli něco lepšího, něco, co funguje lépe. Zda dítě opravdu více dá na domluvu než na pár plácnutí přes zadek. Ale to bude asi mé příští téma dne.

Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo, nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen?

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama