K jaké straně se přiklání čtenářka s nickem átéčko, to už se dozvíte v dalším příspěvku. Každopádně věta v titulku je hodně výstižná.

K tomuhle tématu bych se vyjádřit chtěla.
Já osobně si myslím, že by se neměly dělat rozdíly, jestli se dají k adopci děti hetero, nebo homo párům. Nechápu třeba, že je u nás zákon, podle něhož  vdané, i svobodné ženy mají nárok na umělé oplodnění, ale ženy, které jsou registrované,nárok nemají.

Mám známé, které žijí v registrovaném partnerství a musí obcházet zákon, aby mohly společně vychovávat dítě, po kterém obě velice touží.

Tohle téma jsem probírala i se svým kamarádem, který je homosexuál. I ten děti velice miluje, ale řekl, že by to nemohl udělat tomu dítěti, které už osud poškodil tím, že skončilo v děcáku. Řekl, že děti ve škole a na ulici jsou dost kruté na to,aby se dítěti pak posmívaly. A nejen děti. I dospělí by to prý mohli rozebírat, že si dva muži adoptovali kluka...a proč. Anebo proč zrovna holčičku. Naše společnost na takové věci není dost vyspělá.

Souhlasila sem s ním. Ale když mluvil o klasické rodině, zarazila jsem ho otázkou, kolik zná harmonických rodin ve svém okolí. A kolik zná matek samoživitelek ve svém okolí.Tohle také není klasický vzor.

Já osobně si myslím, že různá vyšetření, která adoptivní rodiče musí podstoupit, by vyloučila páry, nebo jednotlivce, kteří mají nějakou případnou úchylku. A jsem pro to, aby si dítě mohly adoptovat dvě ženy, nebo dva muži. Pro děti je to určitě lepší volba, než děcák.

átéčko

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

I za toto vyjádření velmi děkuji. Je v něm hodně pravdy, včetně vyjádření kamaráda, že děti na ulici i ve škole dokážou být hodně kruté...,
Ali, krásný den a pozdrav Vládíkovi :)
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

 

Reklama