Také čtenářka s nickem átéčko si neumí už představit život bez některých technických vymožeností. V jejím příspěvku se dozvíte, které preferuje více, které méně a které třeba vůbec nemusí.

Miluji technické vymoženosti! Moje tchýně se kdysi podivovala nad tím, že chci automatickou pračku. Vykládala cosi o líných lidech a tak. Stejně jsme si ji koupili. 

Zažila jsem dobu, kdy jsem prala v malém umyvadle v ruce, pak jsem měla „miniromo“ a skákací ždímačku. Když se narodil druhý syn, koupili jsme si automatku. Vydržela bez problémů 18let. Poslední věc, pořízená na to, aby mi ulehčila život, je sušička na prádlo. Protože v koupelně bez okna prádlo neuschne, sušáky v bytě nesnáším a na balkoně ve městě, kde je smog, prádlo sušené venku už dávno nevoní. Takže věc, bez které bych si teď dokázala představit život, je žehlička! Potřebuji ji teď o 90% méně!

Mám opravdu moc ráda věci, které nám život zpříjemní. Kuchyňský robot mám moc ráda, přestože jme zpočátku také slyšely, že máma dělala těsto ručně. No moje taky, no a co!? 

Bez televize jsem žila do 12 let a naši ji koupili jen ke koukání na zprávy. Pak jsem se vdala a několik let jsme sice televizi měli, ale na ní pouze jeden program v jazyce, kterému jsem nerozuměla. Ten jazyk jsem se díky ní naučila. Teď máme televizní přístroje tři. Kupujeme jen ty, které nemají velkou spotřebu. Všechny spotřebiče a žárovky kupujeme s ohledem na spotřebu energií. Kvůli šetření jsme koupili i myčku nádobí. Ušetřili jsme vodu i energii.

Za největší vynález pokládám mobilní telefon. Ale také počítač. A taky je mám moc ráda. Ale ne druhou stranu musím říct, že bych dokázala žít bez všech technických vymožeností. Šlo by to, ale bylo by to těžší a smutnější, kdybych si nemohla pustit k práci hudbu. Kdybych si nemohla „poklábosit“ s kamarádkami z Brna, Coral Springs, Bratislavy a Dubaje.

átéčko

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

A také, kdyby sis nemohla poklábosit s holkami z Prahy :)
Ali, děkuji, že jsi napsala (vidím, že ty naše tchýně by si mohly podat ruce), pozdravuj Vládíka a měj se moc hezky ))
Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama