Klikněte i na příspěvek od čtenářky átéčko, které dělal trvalou dokonce její vlastní manžel. Sice jen jednou, ale která z nás se tím může „pochlubit“ :)

Vlasy mi začaly šedivět v 17letech. A protože jsem na tom neviděla nic hezkého, tak jsem začala barvit. Zpočátku jen barvicími šampony, později jsem přitvrdila.  Vyzkoušela jsem různé barvy, různé střihy. Měla jsem vlasy dlouhé i úplně krátké a nikdy jsem nelitovala, když jsem se nechala ostříhat. I když vlasy jsou korunou krásy, stačí mi, když jsou čisté a lesklé a nepřekážejí mi.

Nejbrutálnější byla trvalá, která mi vlasy spálila a je bez mrknutí oka nechala ostříhat na úplně nejkratší střih v mém životě. To byl jediný případ, kdy jsem se manželovi nelíbila natolik, že mi i to řekl.

Měla jsem vlasy zesvětlené, to se nelíbilo mně. Měla jsem vlasy červené, černé. Nebo taky dva červené pruhy v mých tmavěhnědých vlasech. Ty se nejvíce líbily mně.
Nejlépe vypadaly moje vlasy po kombinaci henny a barvy. Vždy co 14 dnů jsem nanesla buď barvu, nebo višnovou hennu. Byla jsem varována kadeřnicí, že po takovém barvení mi vlasy vypadnou, nebo zezelenají. Ale neměla pravdu a já jsem poprvé v životě měla vlasy zdravé, dlouhé, lesklé.

Jak říkám. Měla jsem vlasy s trvalou, měla jsem je dlouhé i kratinké, ale nejlegračnější způsob úpravy byl, když mi dělal manžel trvalou. Nebyla to ta pudlí úprava, vlasy po ní vypadaly jen jako vyfoukané. Ale ten postup! Můj ne příliš trpělivý manžel používal už po chvíli tvrdší výrazy. Když bylo třeba nanést ty tekutiny na vlasy, tekly mi všude, takže jsem se postupně přesunula do vany a průběžně se sprchovala. Ale výsledek byl překvapivě dobrý! Pak už jsem ho k trvalé nepřemluvila.

Koncem tohoto měsíce dostanou moje vlasy nechtěný sestřih. Od horních špiček uší dolů dohola. Opačně by to bylo horší.

átéčko

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

No teda Ali, také nejsi v experimentování žádným nováčkem. Na tu hennu jsem si nikdy netroufla. Slyšela jsem, že to vůbec nechytá. Ale možná to zkusím a na pomoc si přizvu manžela :)
Díky moc za příspěvek, hodně štěstí a pozdrav Vládíkovi. (a samozřejmě i manželovi)
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama