První hezký příspěvek přišel od čtenářky s nickem átéčko. Jelikož žije na hranicích, má možnost výběru míst k nakupování větší, a také toho umí využít. Proč ne, když jen kousek za hranicemi jsou lidé usměvavější.

Tahle otázka mě zaujala. Jestli malé krámky, nebo hyper markety. Nakupování není mým koníčkem. Tak to chci mít rychle z krku. Potraviny tedy koupím v supermarketu. A to hlavně proto, že tam mají dobré a levné pečivo. Něco nakoupíme po internetu, přivezou nám to až domů.
Ale když si jdu koupit kosmetiku, zvolím menší ochůdek. Přestože je to za hranicí, prodavačky mě vítají a rády mi poradí. I proto tam chodím ráda. U nás v podobné drogerii se tak dobře necítím. prodavačky jsou naštvané, že dělají za málo peněz a nadávají pokaždé na něco.
Tam ne. Pokaždé jsou vlídné a ochotné. A to, i když si jdu koupit věc opravdu malé hodnoty.

Za hranicí se cítím lépe, Paradox. Pan švec, kterému dávám opravovat boty, a který vypadá nadurděně, pokaždé řekne nějakou legraci, a pokud chci opravit nějaou maličkost, tak si řekne o tak malou částku snad jen proto, aby mě rozesmál.
Znají mě tam v mnoha obchůdcích. Nechají mě rozhlédnout a pokud jsem nerozhodná, snaží se pomoci. Někdy jen tím, že mi dají zboží za nižší cenu.

Když na nás jde chřipka, jdu si tam koupit do lékárny bylinky a Modafen. Lékárnice se zeptá, jak je to s mám hlavobolem, já pokrčím rameny zavrtím hlavou a společně se zasmějeme. Pokud má, nabídne mi něco nového a popřeje hezký den. Nevím, čím to je, jestli je to v lidech, nebo výchovou. Je to asi sto metrů a lidé se tam na sebe usmívají.
Já vím,mělo to být o rozdílech v nakupování v malých obchůdcích, nebo v těch velkých anonymních halách. Jdu raději tam, kde se můžu zeptat. A kde mi s úsměvem odpoví.

átéčko

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Ali, děkuji, že jsi napsala a přeji Ti příjemné nakupování, ať už ve velkých halách či v malých krámcích, ať už doma nebo za hranicemi.
Máš pravdu, je to o lidech a bohužel i o stavu našich peněženek :(
Pěkný den a pozdrav Vládíkovi :)
Saša

Téma dnešního dne: Jaké jsou vaše zkušenosti s nákupem a s obsluhou v hypermarketu a v malém krámku?

  • Jezdíte často nakupovat do hypermarketů?
  • Jste spokojená s výběrem zboží a obsluhou?
  • Máte nějakou zkušenost třeba s reklamací?
  • Stýská se vám po nákupech v malých obchodech?
    Ať už pultových, nebo klasických „sámoškách“?
  • Pokud takový obchod máte v blízkosti, chodíte tam nakupovat?
  • A jste spokojena s výběrem zboží a obsluhou?
  • Dokázala byste shrnout pro a proti hypermarketů a malých krámků?

Tolik pár záchytných, tematických bodů, ovšem jak toto téma pojmete, záleží čistě na vás.
Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kosmetickou kazetou RYOR: obsahující šampon a kondicionér

d

 

Reklama