kaštany

Když se nedávno kamarádka rozplývala nad tím, jak si na vánočních trzích pochutnala na horkých jedlých kaštanech, nemohla jsem s ní ani souhlasit, ani jí odporovat. Jedlé kaštany mě nikdy nelákaly, a proto jsem je také nikdy nevyzkoušela. Ale když jsem na ně při nákupu narazila, rozhodla jsem se, že je přece jen vyzkouším.

Koupila jsem jich asi půl kila a těšila se, že zase vyzkouším něco nového. Doma jsem si na internetu prostudovala různé recepty a návody na přípravu a rozhodla jsem se, že je upeču v troubě.

Kaštany jsem omyla, osušila a na jejich plochou stranu jsem vyřezala do hloubky celé slupky křížek. To aby kaštany v troubě nevybouchnuly. :-)
Troubu jsem předehřála na 220 °C a kaštany dala do litinového pekáčku. Pekla jsem je necelých 45 minut. Ke konci je potřeba troubu hlídat. Kaštany totiž musí zůstat tmavě hnědé, nesmí zčernat. Černé kaštany byste totiž nevyloupli ze slupky.

Po vytažení z trouby nenechejte kaštany úplně vychladnout. Lépe se loupou ještě za tepla, nejlépe horké, vydrží-li vaše ruce. Já jsem se navíc nemohla dočkat, až je konečně ochutnám. :-)

Vyloupané kaštany jsem nechala trochu vychladnout a hned jsem se do nich pustila. Kamarádka měla pravdu! Jsou výborné. Část kaštanů jsme snědli „jen tak“ a ze zbytku jsem připravila nádivku do kuřete. A ta chutnala také výtečně. U nás tedy kaštany zabodovaly.

Navíc jsem se dočetla, že jsou nejen pochoutkou, ale také velice zdravé. Mohou vám pomoct při boji s kašlem, při poruchách krvetvorby a při kardiovaskulárních onemocněních. Obsahují vitaminy E, B a C a jsou také zdrojem mnoha minerálů.

Nádivka z kaštanů

Suroviny

200 g jedlých kaštanů
200 g bílého pečiva (rohlík, veka, toastový chléb)
trochu mléka
2 vejce
sůl a pepř
muškátový květ
zelená petrželová nať

Postup

Upražené kaštany rozemeleme. Veku nebo jiné bílé pečivo natrháme a namočíme do trochy mléka, které necháme do pečiva vsáknout. Tato směs nesmí být příliš řídká. Přidáme kaštany, žloutky a dochutíme kořením. Doplníme jemně nasekanou zelenou petrželkou. Nakonec jemně vmícháme tuhý sníh ušlehaný z bílků.
Touto nádivkou naplníme kuře nebo krocana. Zbytek nádivky můžeme dát upéct do malé zapékací misky a podávat k masu.

Ochutnali jste jedlé kaštany? Jak je připravujete? Máte nějaký tip na dobrý recept?

Reklama