Dnes nám jako první napsala čtenářka jarpejska. A je to krásné vyznání pro maminku, milé čtenářky.

Dojemná slova, milá jarpejsko. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju ještě hodně krásných chvil s maminkou.


Moji maminku miluji a obdivuji. Od dětství mi dávala pocit jistoty a bezpečí, lásku a vytvářela milující a krásné rodinné zázemí. S otcem jim to moc neklapalo, o to víc se věnovala mně a bratrovi. Teď tuto péči věnuje mým dcerám-jejím vnučkám. 

Nikdy jsme neměli peněz nazbyt a obdivuji ji za to, že jsme to nikdy nepocítili. Měli jsme hezké věci, hračky, vždy něco dobrého k jídlu, jezdili jsme na výlety, lyžáky, sportovat... a nikdy se nestalo, že by řekla, že nám na něco nemůže dát peníze. Asi na sobě hodně šetřila... což se jí teď snažim trošku vynahradit a kupuji jí hezké věci a kosmetiku, sem tam kytičku a poukázky na zkrášlení u kadeřnice či kosmetičky.

Vím, že maminka zažila hodně zlého a bolestného, od zdravotních problémů začínaje po smrt jejího milovaného syna konče. Když se pokusila o sebevraždu, zachránila jsem jí život, ale nikdy jsme o tom nemluvily a ani nechceme. Nejbolestnější období je za námi, čas nám pomáhá rány zahojit. Maminka si zaslouží obdiv, který má, lidi ji mají rádi, je velmi, dá se říci, ukecaná, přátelská a milá. Veškerý volný čas tráví na zahrádce nebo s vnučkama a moc jí za tuto pomoc s dětma děkuji. Dokonce si pamatuju, jak za ní chodili moji kamarádi se jí svěřovat a nechat si poradit. Byla jsem tehdy hoooodně pyšná. Vždy se mnou mluvila o všem, včetně sexu a těchto záležitostí otevřeně a nikdy mi nelhala. 

Mami, jsi můj poklad, ze všeho nejvíce si přeju, ať si zdravá, šťastná a jsi tu s námi ještě pěkně dlooooouuuuuuho.

Na fotce jsem já a mamča, když jsem se narodila.

jar

jarpejska

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama