smile

Co děláte pro to, abyste měli lepší den? Lepší náladu a na vaší tváři hrál úsměv? Přinášíme vám několik tipů!

„Nic nemá větší cenu než tento den.“ Johann Wolfgang Goethe
„Nesnaž se vyčnívat vnější krásou, nýbrž svými krásnými činy.“ Thalés

Abychom byly šťastnější, cítily se lépe ve své kůži a náš pohled prozrazoval vnitřní krásu, stačí se soustředit na několik jednoduchých drobností. Jednoduché činy, díky nimž bude náš den krásnějším, nás nic nestojí. Přesto na ně často zapomínáme...

Zavolejte někomu nebo pošlete pohlednici. Občas stačí jen e-mail. Určitě je někdo, s kým jste již dlouho nepromluvila, někdo, kdo by rád slyšel Váš hlas nebo kdo by si od Vás rád přečetl několik řádků.

Čtěte. Čtěte hodně a často. Čtení nás unese do dalekých krajů, na místa, kde toužíme být, ale „nikdy nemáme dost času“, abychom se tam dostaly. Ano, mluvíme o světě snů.

Mluvte. Proč byste se nemohla zapovídat s paní prodavačkou, jak se zrovna má? Proč byste nemohla pohovořit se svými spolucestujícími při cestě vlakem nebo autobusem? Mnohdy ani netušíte, jak zajímavé lidi byste mohla poznat a vyslechnout si neuvěřitelné příběhy.

Sněte. Stačí 20 minut denně, čas vyhrazený jenom pro Vás. Pokud to jinak nepůjde, zapište si do svého diáře „Soukromý čas – 20 minut“. Tento čas bude jenom o Vás, o Vašich plánech a snech. Čas, který výhradně patří Vám.

„Zapomínám většinu z toho, co jsem četl, stejně jako to, co jsem jedl; vím však, že obojí přesto přispívá k uchování mého ducha i těla.“ Georg Christoph Lichtenberg

Máte nějaký svůj oblíbený citát? Napište nám ho pod článek! Odměníme vás balíčkem kosmetiky Dove!

Reklama