ASUS také ukázal svá další řešení pro tvůrce obsahu, včetně notebooků s nejnovějšími procesory Intel Core i9 řady HX 13. generace a notebookovými grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX řady 40. K novinkám patří notebooky ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604), Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ), Zenbook Pro 14 OLED (UX6404), Zenbook 14X OLED (UX3404), Vivobook Pro 16X 3D OLED (K6604) a monitory ProArt Display OLED PA32DCM a ProArt Display PA279CRV.

63b6a75c2789bobrazek.jpg

Byla také oznámena řada produktů pro firemní segment, z nichž každý přináší podnikům a institucím výborný výkon, všestrannost a rozšiřitelnost. Jde třeba o notebook ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip (CX3401FBA) pro pohlcující hraní a všestrannost a router ASUS ExpertWiFi EBM68 s vysokými rychlostmi přenosu dat a nadstandardním zabezpečením. Představeny byly také zcela nové počítače ASUS ExpertCenter PN64-E1 a PN42 a mini PC ASUS Chromebox 5 (CN67), který nabízí maximální výkon, konektivitu a úložiště.

K vidění byly i nové herní notebooky TUF Gaming A15/17 (FA507/707) a F15/17 (FX507/707) s procesory až Intel Core i9-13900H nebo AMD Ryzen 9 Zen 4 a nejnovějšími notebookovými grafickými kartami GeForce RTX 40, které nabízejí maximální rychlost, spolehlivost a výkon pro potřeby hráčů.
 
Všechny produkty představené na virtuální akci společnosti ASUS, stejně jako novinky, které již byly uvedeny v rámci další virtuální akce Republic of Gamers (ROG) na CES, a mnoho dalšího, budou v Las Vegas k vidění a vyzkoušení na výstavišti The Venetian Expo, zasedací místnost č. 3002, a to 4. ledna 2023 od 10:00 do 18:00; a 5. až 7. ledna od 9:00 do 18:00.
 
Využití technologií k vytváření trvalých, spolehlivých a udržitelných inovací

Před více než 10 lety představil ASUS první uhlíkově neutrální notebook na světě. Následovaly revoluční notebooky řady ASUS Bamboo a v roce 2022 i náš první uhlíkově neutrální firemní notebook. Po těchto prvních krocích, jejichž cílem bylo přispět k lepší budoucnosti, pokračuje ASUS v inovacích a představil některá opatření zavazující k udržitelnosti.

63b6a77aa76e1obrazek.jpg

V letošním roce bude více než 90 % spotřebitelských notebooků ASUS splňovat standardy EPEAT a ENERGY STAR 8.0. Zaměřením na kvalitu, funkčnost, odolnost a možnost upgradu chce společnost ASUS prodloužit životní cyklus výrobků. ASUS používá při výrobě a balení produktů udržitelné materiály - od roku 2017 aktivně nakoupil a využil 1 500 tun recyklovaného plastu a v roce 2022 také více než 20 000 tun recyklovaného papíru. Aby společnost ASUS dokázala více, důsledně prosazuje recyklovatelnost, což v posledních letech vedlo k recyklaci více než 40 000 tun elektronického odpadu.

A naše úsilí o udržitelnost tím nekončí. Vytvářením odolnějších produktů jsme schopni snížit množství odpadu, prodloužit životnost našich notebooků a zajistit uživatelům jejich příjemnější používání. Proto budou zcela nové modely spotřebitelských notebooků ASUS pro rok 2023 a všechny budoucí modely podrobeny nejpřísnějšímu testování odolnosti ze všech produktů na trhu - mimořádně náročnému americkému vojenskému standardu MIL-STD 810H, který je založen na 12 testovacích metodách a 26 testovacích postupech - aby poskytovaly dlouhodobou hodnotu, spolehlivost a odolnost.

Kromě toho spolupracujeme se společností Ishizuka Glass na antimikrobiální ochraně našich produktů a používáme na vybraných produktech její antimikrobiální prostředek IONPURE. ASUS jako první z výrobců notebooků představil antimikrobiální povrchovou úpravu ASUS Antimicrobial Guard Plus[i] Silver Ion, která dokáže po dobu 24 hodin zabránit šíření 99 % virů a bakterií - včetně COVID-19[ii]. Tato technologie je speciálně testována[iii] na viry, jako je chřipka A (H3N2) a H1N1; splňuje také testovací protokoly ISO 21702 a ISO 22196, které pomáhají zajistit hygienické prostředí při používání notebooku.
 
Software a hardware pro tvůrce

Během veletrhu CES 2023 představil ASUS řadu nových i vylepšených softwarových a hardwarových inovací pro tvůrce obsahu. ProArt Creator Hub 2.0 slouží k tomu, aby tvůrci mohli co nejlépe využívat výkonný hardware a software ASUS k realizaci svých nápadů. Tato nová verze má vylepšené, moderní uživatelské rozhraní a exkluzivní novou funkci Color Control, která kombinuje všechna barevná řešení specifická pro tvůrce. ProArt Creator Hub 2.0 rozšiřuje možnosti ovládacích prvků ASUS Dial a ASUS Control Panel, které umožňují nejen ovládání aplikací Adobe, ale také aplikací pro produktivitu, zábavu a tvorbu obsahu - včetně Microsoft Office, Spotify, YouTube a nejoblíbenějších webových prohlížečů. ProArt Creator Hub 2.0 bude k dispozici u všech modelů Studiobook, Zenbook a Vivobook s ASUS Dial, ASUS DialPad nebo ASUS ScreenPad Plus. K dispozici bude také u řady myší ProArt a všech dotykových monitorů ASUS.
ASUS posunuje hranice možností pro tvůrce, a proto spojil síly se společností Pantone, přední světovou autoritou v oblasti barev. Tvůrci díky tomu získají přístup k databázi zdrojů Pantone, včetně knihoven Pantone, dat o barevném prostoru, harmonii barev a mnoho dalšího. Všechny tyto funkce budou k dispozici na všech noteboocích ASUS pro tvůrce prostřednictvím exkluzivního softwaru ASUS ProArt Creator Hub 2.0.

blobid0.png

ASUS představil také ASUS Spatial Vision, vůbec první 3D OLED technologii na světě, která umožňuje konzumovat pohlcující 3D zážitky na notebooku bez nutnosti nosit 3D brýle (autostereoskopická technologie). To je možné díky lentikulární čočce a pokročilé technologii kamery sledující oči, která umožňuje displeji skládat odlišné obrazy pro každé oko, což vede k autostereoskopickému 3D obrazu. Uživatelé mohou také bez námahy přepínat mezi 2D a 3D. Tato nová technologie může zcela změnit pracovní postupy tvůrců, protože ti uvidí detaily 3D objektů a efektů přímo na obrazovce, aniž by museli kontrolovat fyzické předlohy, což ušetří čas a peníze a zároveň zefektivní jejich pracovní postupy.

Tyto OLED displeje nabízejí kontrastní poměr 1 000 000:1, dobu odezvy 0,2 ms a obnovovací frekvenci 120 Hz pro plynulý obraz - to vše při minimalizaci přeslechů, aby byl zážitek ze sledování co nejplynulejší. Nabízejí také velký potenciál pro rychle se rozvíjející aplikace v metaverzu. Tato 3D OLED technologie bez brýlí se integruje do exkluzivních aplikací v ASUS Spatial Vision Hub, které uživatelům umožňují sledovat 3D videa a filmy, hrát 3D hry a užívat si vizualizace 3D modelů nebo tvorbu obsahu, a zároveň nabízejí neomezený potenciál pro vývojáře, kteří mohou vytvářet své vlastní ekosystémy.

Díky technologiím NVIDIA Studio využívají produkty s grafickými procesory NVIDIA RTX optimalizace RTX ve více než 110 kreativních aplikacích, ovladače NVIDIA Studio pro nejvyšší úroveň stability a výkonu v kreativních aplikacích a exkluzivní nástroje NVIDIA s umělou inteligencí: Omniverse, Canvas a Broadcast.
 
ASUS ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604) - mobilní pracovní stanice s 3D OLED displejem pro tvůrce

ASUS ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604) je první mobilní pracovní stanice na světě s 3D OLED displejem, která překračuje hranice všednosti. Má rafinovanou povrchovou úpravu Mineral Black a vyznačuje se stupňovitým designem, který přispívá k zeštíhlení rámečků obrazovky a uvolňuje místo pro ventilační otvory na zadní straně. Díky této konstrukc se dá také notebook rozložit naplocho do úhlu 180°.

Díky revolučnímu 3D OLED displeji s rozlišením 3,2K a obnovovací frekvencí 120 Hz mohou tvůrci obsahu a hráči sledovat 3D fotografie, videa nebo dokonce hry bez nepohodlných brýlí nebo náhlavních souprav. Vytváření 3D vizuálního obsahu je rychlejší a intuitivnější a technologie ASUS Spatial Vision umožňuje plynulý převod 2D vizuálního obsahu na pohlcující 3D v reálném čase pouhým přepnutím. Mimořádně jasný OLED panel poskytuje ohromující detaily a živé barvy a je vybaven technologií adaptivního stmívání pro maximalizaci životnosti displeje.

Jeho výkonný procesor Intel Core i9-13980HX 13. generace, notebooková grafika NVIDIA GeForce RTX řady 40, až 64 GB rozšiřitelné paměti a ultrarychlé úložiště umožňují tvůrcům dělat to, co umějí nejlépe - svobodně tvořit a navrhovat. Certifikovaný 16palcový 3D OLED displej s rozlišením 3,2K a obnovovací frekvencí 120 Hz s přesným podáním barev plně uspokojí každou tvůrčí vizi a poskytuje bezkonkurenční obraz. Velký haptický touchpad kompatibilní se stylusem a intuitivní otočný ovladač ASUS Dial nabízejí maximální přesnost při ovládání aplikací. Notebook umožňuje také bezproblémové připojení ke všem moderním periferiím prostřednictvím dvou portů Thunderbolt 4 s přenosovou rychlostí až 40 Gb/s.

Mezi další výhody patří pokročilá technologie chlazení ASUS IceCool Pro, díky níž je ProArt Studiobook 16 3D OLED nejen dostatečně výkonný, ale také tichý.
Pro ty, kteří dávají přednost konvenčnějšímu displeji, je k dispozici také 2D dotykový OLED panel. Ve 2. čtvrtletí roku 2023 bude rodina notebooků ProArt Studiobook 16 OLED rozšířena o model s profesionální certifikovanou notebookovou grafickou kartou NVIDIA RTX.
 
ASUS Vivobook Pro 16 3D OLED (K6604)

ASUS Vivobook Pro 16X 3D OLED (K6604) je inovativní 16palcový notebook pro tvůrce, který je také vybaven technologií ASUS Spatial Vision s prvním autostereoskopickým 3D OLED 3,2K 120 Hz displejem na světě, k jehož sledování není potřeba 3D brýlí. Dále nabízí až 64 GB operační paměti DDR5 4800 MHz a dva paměťové moduly SO-DIMM pro až 2 TB PCIe 4.0 x4 SSD.

Novinka využívá procesor Intel Core i9-13980HX 13. generace a notebookovou grafiku NVIDIA GeForce RTX řady 40 ve spojení s přepínačem MUX Switch a podporou NVIDIA Studio Driver pro zvýšení výkonu při hraní na vyžádání. Vylepšený systém chlazení umožňuje bezpečně využít plný tepelný výkon (TDP) 150 W.
Vivobook Pro 16X 3D OLED disponuje pokročilou technologií chlazení ASUS IceCool Pro a panelem ASUS DialPad pro přesné a intuitivní ovládání kreativních aplikací. Jeho výhodou jsou také dva porty Thunderbolt 4 umožňující přenos dat rychlostí až 40 Gb/s a standardní čtečka SD karet.
 
ASUS Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ) - dosud nejvýkonnější Zenbook

ASUS ve spolupráci se společností Intel přepracoval působivý Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ) pro rok 2023 a udělal z něj vůbec nejvýkonnější Zenbook. Ten je vybaven procesorem Intel s nejnovější konstrukcí ASUS Supernova System-on-Module (SoM). Tato technika balení procesorových modulů přináší řadu výhod, včetně zmenšení plochy jádra základní desky o 38 %, což zvyšuje celkovou účinnost chlazení systému. Díky tomu zůstává více místa pro napájecí komponenty GPU, které tak mohou dosahovat vyšších hodnot TDP, což uživatelům přináší větší stabilitu a vyšší výkon GPU. Kromě toho notebook využívá tepelnou směs z tekutého kovu, která snižuje jeho teplotu o 7 °C v režimu vysokého výkonu, což umožňuje dosáhnout celkového TDP až 155 W.

Díky přelomovému ultrakompaktnímu systému ASUS Supernova SoM, který umožňuje mimořádně vysoký výkon procesoru Intel Core i9-13905H 13. generace, notebookové grafiky NVIDIA GeForce RTX řady 40 a 32 GB rychlé paměti LPDDR5X DRAM, nabízí nový Zenbook Pro 16X OLED 2023 znatelně vyšší výkon při střihu videa a zvyšuje kapacitu 3D renderování, což výrazně zkracuje dobu zpracování všech úloh.

Tento notebook má špičkový dotykový displej OLED HDR NanoEdge s poměrem stran 16:10, rozlišením 3,2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Mechanismus Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra) automaticky naklání klávesnici, což zajišťuje pohodlné psaní, a současně zlepšuje chlazení systému, a zvyšuje tím maximální výkon. K dispozici je systém inteligentního osvětlení White RGB, který osvětluje klávesnici a dodává zcela nový rozměr tvůrčímu zážitku a také umožňuje inteligentní interaktivní funkce. Inovativní otočný ovladač ASUS Dial usnadňuje přesné ovládání kreativních parametrů prsty v Adobe a většině dalších aplikací. Větší ASUS NumberPad je vybaven haptickou odezvou a zvýšenou citlivostí na tlak pro jednodušší zadávání číselných dat.

Díky technologii ASUS Supernova SoM, paměti LPDDR5X DRAM a optimalizované grafické kartě Zenbook Pro 16X OLED nastavuje nový standard kompaktních notebooků pro tvůrce a pomáhá posunout kreativitu na vyšší úroveň.
 
ASUS Zenbook Pro 14 OLED (UX6404) a Zenbook 14X OLED (UX3404) - výkon a mobilita

Zenbook Pro 14 OLED (UX6404) váží jen 1,65 kg a jeho profil je tenčí než 1,8 cm. Má špičkový výkon, nejlepší obraz ve své kategorii, nabízí překvapivé inovace a kompaktní šasi, což rozšiřuje možnosti tvůrců na cestách. Je vybaven zcela novým, špičkovým displejem 2,8K 120 Hz OLED NanoEdge Dolby Vision, který zobrazuje dechberoucí detaily, naprosto plynulé pohyby a živé barvy. Displej má certifikaci Pantone Validated a 100% gamut DCI-P3 na úrovni kino kvality, což zaručuje vysokou přesnost barev. Tvorbu nebo sledování vizuálního obsahu zpříjemňuje jasný a čistý HDR obraz a opravdová černá barva.

S ohledem na potřebu výkonu při jakékoli tvůrčí práci je Zenbook Pro 14 OLED vybaven procesorem Intel Core i9-13900H 13. generace a studiovou grafikou NVIDIA GeForce RTX řady 40, které doplňuje 16 GB rychlé operační paměti DDR5, a slot, který pojme až 32 GB SO-DIMM, a 2TB SSD úložiště. Nabízí nejnovější bezdrátové připojení WiFi 6E, které vylepšuje technologie ASUS WiFi Master Premium.

Zenbook Pro 14 OLED obsahuje mnoho promyšlených funkcí pro zvýšení produktivity a kreativity, například ASUS DialPad pro intuitivní ovládání aplikací, podporu pera ASUS Pen 2.0 a kompletní sadu vstupních a výstupních portů. Počítač je navíc díky 76Wh baterii s dlouhou výdrží ideálním řešením pro seriózní tvorbu na cestách.

Zenbook 14X OLED (UX3404) má tenké a lehké tělo a dodává se ve dvou barvách: Sandstone Beige a Inkwell Gray. Verze Sandstone Beige má víko vyrobené novou ekologickou technikou plazmové elektrolytické oxidace (PEO), která vytváří povrchovou úpravu podobnou keramice a vypadá jako kámen. Uvnitř notebooku je procesor až Intel Core i9-13900H 13. generace, studiová grafika NVIDIA GeForce RTX 3050, 32 GB rychlé paměti LPDDR5 a 1 TB PCIe 4.0 SSD. V nabídce bude také větší 14,5palcový displej OLED HDR NanoEdge s poměrem stran 16:10 a rozlišením 2,8K 120 Hz a větší 70Wh baterií.
 
ASUS ProArt Station PD5 (PD500TE) - ještě rychlejší a chladnější

Inovovaný model ASUS ProArt Station PD500TE je určen pro práci s profesionálním obsahem. Přichází se zcela novou konstrukcí chlazení, která umožňuje rychlejší a chladnější provoz při tvůrčí práci. Díky procesoru Intel Core i9 13. generace a grafice až NVIDIA RTX A4000 s 16 GB VRAM a až 128 GB DDR4 3200 MHz RAM poskytuje PD500TE robustní a stabilní výkon během úloh, které kladou vysoké nároky na procesor, jako je střih videa a 3D modelování. Mezi další designové vychytávky patří přizpůsobitelné LED indikátory ASUS Lumiwiz, štít zapínacího tlačítka, který zabraňuje náhodnému vypnutí, a e-mailová oznámení o průběhu renderování. V přípravě je také model s grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX řady 40.

Nová konstrukce chlazení ve spojení s výkonným ventilátorem procesoru umožňuje ProArt Station PD500TE dosáhnout vysokého výkonu. Provozní hlučnost se drží pod 40 dB, zatímco vylepšené chlazení garantuje stabilní systém, který eliminuje zpomalování, pády aplikací a neočekávaná vypnutí. Chlazení snižuje teplotu CPU a GPU až o 5 °C, resp. 4 °C.

ProArt Station PD500TE se dodává také s modernizovaným centrem ProArt Creator Hub 2.0, což je portál, který uživatelům umožňuje sledovat stav zařízení, upravovat osobní nastavení a optimalizovat pracovní postupy. Intuitivní ovládací panel usnadňuje přepínání mezi režimy výkonu, kalibraci barev a personalizaci LED indikátorů ASUS Lumiwiz pomocí barev a světelných efektů.
 
Monitor ASUS ProArt Display OLED PA32DCM - dokonalé plátno pro profesionály

ProArt Display OLED PA32DCM je 31,5palcový 4K Pure RGB Stripe OLED panel s maximálním jasem 700 nitů[iv] a 99% pokrytím barevného spektra DCI-P3, který reprodukuje vysoký kontrast a detailní, realistický HDR obraz. PA32DCM má luxusní povrchovou úpravu z hliníku a kompaktní stojan. Lze jej připevnit na hranu stolu, čímž se uvolní místo na pracovní ploše, nebo zavěsit na zeď v orientaci na výšku nebo na šířku. Kromě toho má PA32DCM bohaté možnosti připojení, včetně rozhraní Thunderbolt 4.

V profesionálních studiích, kde se používá více monitorů ProArt s podporou hardwarové kalibrace, umožňuje centrum ProArt Color Center snadnou kalibraci všech monitorů současně a zajišťuje tak konzistentní barvy na všech zařízeních. Jedná se o centralizovaný online nástroj, který má uživatelům pomoci spravovat přesnost barev na více monitorech ProArt. Pomůže jim zjistit, kdy došlo naposledy ke kalibraci, kdy by měly být znovu zkalibrovány a také naplánovat dobu kalibrace u více monitorů – a to i když používají různé barevné parametry a jsou umístěny na různých místech. Například lze naplánovat časy kalibrace monitorů týmu vývojářů v Londýně, který pracuje s barevným prostorem sRGB, a současně monitorů týmu pro střih videa v Tchaj-peji, který používá DCI-P3. Centrum ProArt Color dokáže všechny tyto monitory zkalibrovat.
 
Monitor ASUS ProArt Display PA279CRV - vše podstatné pro profesionály

ProArt Display PA279CRV je 27palcový 4K HDR monitor určený pro profesionály v oblasti střihu videa. Jeho displej s certifikací Calman Verified se může pochlubit širokým barevným gamutem s 99% pokrytím DCI-P3 a 99% pokrytím Adobe RGB. Už z výroby je kalibrován na hodnotu Delta E < 2, což zaručuje výjimečnou přesnost barev. PA279CRV je o 30 %[v] tenčí než jeho předchůdce a jeho základna je o 33 %[vi] menší, a proto zabírá méně místa na stole.
Pro větší pohodlí nabízí integrovaný port USB-C s podporou DisplayPort, rychlé datové přenosy a 96W napájení prostřednictvím jediného kabelu.
Kromě 27palcového modelu PA279CRV zahrnuje tato řada také 24palcový model ProArt PA248CRV a 32palcový model ProArt PA329CRV. Všechny tři monitory jsou vyrobeny s ohledem na udržitelnost, splňují globální ekologické standardy, z 85 % se skládají z recyklovaných plastů a mají papírové obaly usnadňující recyklaci.
 
Výkonná řešení pro firmy

ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip (CX3401FBA) - výjimečné herní zážitky

ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip (CX3401FBA) nabízí realistický obraz a výjimečný výkon pro hraní cloudových her a nonstop produktivitu na cestách. Toto pozoruhodné zařízení je vybaveno displejem s rozlišením WUXGA a poměrem stran 16:10, 144Hz obnovovací frekvencí, 83% poměrem obrazovky k tělu a pantem ErgoLift s rozsahem pohybu 360°, anti-ghosting klávesnicí se čtyřzónovým RGB osvětlením[vii] a ultrarychlou bezdrátovou technologií WiFi 6E. ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip má odolné šasi s výraznou povrchovou úpravou Pearl White. Odlišuje se oranžově zvýrazněnými klávesami WASD. Integrované prostorové audio s certifikací Harman Kardon přispívá ke kvalitnějšímu zvuku. Odolnost zaručuje testování podle americké vojenské normy MIL-STD 810H.
ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip je vybaven procesorem Intel Core i7 až 12. generace a 16 GB paměti a poskytuje výkon a rychlou odezvu pro cloudové hry nebo práci. Nabízí snadný přístup k více než 1 400 hrám prostřednictvím cloudových herních platforem, stejně jako k aplikacím Google Workspace a dalším aplikacím pro produktivitu na Google Play[viii], abyste mohli rychleji dokončit projekty nebo si užívat zábavu na cestách. PCI Express SSD zaručuje rychlý přístup k úložišti. Notebook vydrží na jedno nabití pracovat až 10 hodin[ix] a je připraven na práci nebo zábavu po celý den, a to i na cestách.
 
ASUS ExpertWiFi EBM68 - váš expert na WiFi na dosah

ASUS ExpertWiFi EBM68 je vysokorychlostní třípásmový WiFi 6 router s vysokým standardem zabezpečení, který představuje komplexní řešení pro sítě malých a středních firem. Díky minimalistickému a decentnímu designu se router ExpertWiFi EBM68 dokonale hodí do moderních kanceláří. Lze ho snadno připevnit na stěnu nebo nechat volně stát, aby vynikl jeho čistý bílý vzhled.

Ultrarychlá třípásmová technologie WiFi 6 zvyšuje rychlost přenosu dat až na 7 800 Mb/s, přičemž 160MHz kanály v pásmu 5 GHz zajišťují lepší účinnost a propustnost. Je také vysoce flexibilní a bezpečný, protože díky softwarové funkci Self-Defined Network umožňuje až pět různých SSID pro oddělení a upřednostnění zařízení pro různé firemní scénáře. Přizpůsobitelné jsou také portály pro hosty, což podnikům umožňuje použít vlastní branding a šablony.
Zařízení ExpertWiFi EBM68 poskytuje vynikající pokrytí WiFi signálem a podporuje až 12 mesh uzlů pro expandující firemní sítě - a je také vybaveno integrovanými funkcemi ASUS AiMesh usnadňujícími instalaci. K dispozici je i zabezpečení sítě enterprise úrovně s předplatným služby ASUS AiProtection Pro zdarma pro bezpečnější WiFi prostředí ve firmě. Aplikace ASUS Router umožňuje jednoduché nastavení a bezproblémovou správu sítě pomocí telefonu.
 
ASUS ExpertCenter PN64-E1 a ExpertCenter PN42 – minipočítače s maxi výkonem

Na začátku roku 2023 uvádí ASUS na trh dva nové modely ASUS Mini PC, které kombinují povedený design, funkčnost a odolnost. Každý kus je podroben přísnému testování, aby byla zajištěna vysoká kvalita a spolehlivost. Tato Mini PC se dají i snadno demontovat, aby bylo možné je upgradovat, což přispívá k prodloužení životního cyklu výrobků i dlouhodobé udržitelnosti životního prostředí.

Pro ty, kteří hledají kompaktní výpočetní výkon, je ASUS ExpertCenter PN64-E1 dobrou volbou. Jeho srdcem je nejnovější mobilní procesor Intel Core, který spolupracuje s dvoukanálovou pamětí DDR5, ultrarychlou WiFi 6E a SSD diskem PCIe 4.0 x4, takže si hravě poradí i s náročnými úlohami. Kromě sedmi USB portů lze ASUS ExpertCenter PN64-E1 osadit až třemi úložnými disky a podporuje až čtyři 4K displeje pro potřeby multitaskingu - ideální pro ty, kteří si chtějí vytvořit na pracovním stole videostěnu. To vše v překvapivě malém šasi s objemem necelý 1 litr.

Tělo počítače ASUS ExpertCenter PN42 je zodpovědně vyrobeno z recyklovaného plastu a na všech stranách je opatřeno lamelami, které se starají o účinný odvod tepla, což tomuto počítači bez ventilátoru umožňuje téměř tichý provoz. Elegantní tmavé provedení Lunar Rock Black propůjčuje zařízení ASUS ExpertCenter PN42 jedinečný vzhled, který se skvěle vyjímá v domácnostech i kancelářích. ASUS ExpertCenter PN42 využívá nejnovější procesor Intel řady N, který mu dodává výkon pro snadnou práci s běžnými aplikacemi, a je vybaven až sedmi porty USB, které umožňují připojení více zařízení a periferií.
 
ASUS Chromebox 5 - rychlý a bezpečný

Nový ASUS Chromebox 5 nabízí vysoký výkon v nenápadném moderním těle. Má štíhlé šasi, v němž se nachází účinné řešení chlazení zajišťující spolehlivý provoz a pohodlné bezdrátové nabíjení. Díky automatickým aktualizacím systému, přehledně uspořádaným konektorům a podpoře uchycení VESA je ideální do domácností, kanceláří nebo škol.

ASUS Chromebox 5 využívá procesor Intel Core 12. generace a obsahuje Intel WiFi 6E AX211 pro výjimečný bezdrátový výkon. Disponuje dokonce integrovanou 15W bezdrátovou nabíječkou, která umožňuje pohodlně nabíjet podporovaná zařízení pouhým položením na horní kryt počítače.
Chromebox 5 plně podporuje Android aplikace z obchodu Google Play, a umožňuje proto uživatelům spouštět jejich oblíbené mobilní aplikace s výkonem miniPC. Je také vybaven univerzálním portem Thunderbolt 4 pro rychlé datové přenosy, napájení a připojení k externím monitorům. Zařízení navíc podporuje připojení až čtyř monitorů s rozlišením 4K. Kompaktní šasi lze postavit na bok, položit na plocho nebo připevnit na stěnu pomocí VESA. Díky tomu lze používat Chromebox 5 v různých scénářích a prostředích.
 
ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition (FA617) - dokonalý herní zážitek

ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition (FA617) je výkonný herní notebook určený pro ty, kteří chtějí streamovat a hrát nejnovější hry. Je vybaven procesorem Ryzen 9 Zen 4, grafikou až Radeon RDNA3 a technologii AMD Smart Access Graphics. Novinka zpříjemňuje hraní her a sledování oblíbeného obsahu díky tenčím rámečkům, 90% poměru obrazovky k tělu a QHD panelu s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Notebook je vybaven 84 lopatkami ventilátorů Arc Flow a až sedmi teplovodivými trubicemi a čtyřmi ventilačními otvory, které účinně odvádějí teplo z těla počítače.

A16 Advantage Edition přináší také podporu hardwaru nové generace díky integrovanému konektoru USB4, až 2 TB PCIe 4.0 x4 úložišti a RAM DDR5 4800 MHz. Všechny sloty pro paměť RAM a úložiště jsou navíc snadno přístupné pro budoucí upgrade. Notebook se vyznačuje novým barevným provedením Sandstorm inspirovaným vojenským stylem. V odolném šasi nechybí velká baterie s kapacitou 90 Wh a podpora USB-C Power Delivery. Podpora audia Dolby Atmos zajistí, že hráči dostanou ze zvukových stop a hudby maximum. Obousměrné potlačení šumu pomocí umělé intelligence se zase postará o čistou hlasovou komunikaci.
 
ASUS TUF Gaming F15/17 a A15/17 (FX507/707 a FA507/707) - výkonné a odolné

Notebooky ASUS TUF Gaming F15/17 sázejí na procesory až Intel Core i9-13900H, zatímco modely TUF Gaming A15/17 obsahují procesor AMD Ryzen 9 Zen 4. Zcela plynulou grafiku ve hrách obstarají nejnovější notebookové grafické karty GeForce RTX řady 40, které spolehlivě zajistí vysokou snímkovou frekvenci ve spoustě moderních her i v rozlišení 1440p. Díky technologiím využívajícím umělou inteligenci, jako je DLSS, poběží podporované tituly s ještě vyšší snímkovou frekvencí, což se odráží na mimořádně plynulém obrazu. Když se vaše herní knihovna zaplní, stále je k dispozici prázdný slot M.2 NVMe PCIe Gen 4x4 SSD pro snadné rozšíření úložné kapacity.

Novinkou pro rok 2023 je, že všechny čtyři modely jsou vybaveny přepínačem MUX Switch s technologií NVIDIA Advanced Optimus, které nabízejí výkon nebývalé úrovně. MUX Switch umožňuje notebooku při hraní her obejít integrovanou grafiku, čímž se zvýší jeho výkon a zkrátí latence. Technologie NVIDIA Advanced Optimus umožňuje, aby tento proces probíhal automaticky, což hráčům dává vyšší výkon ve hrách, aniž by museli stisknout jediné tlačítko.
Výkonný hardware ale vyžaduje i vynikající chlazení. Součástí systému chlazení jsou dva ventilátory Arc Flow s 84 lopatkami, jejichž lopatky se zužují na pouhých 0,1 mm, aby se snížily turbulence. Tyto ventilátory poskytují až o 13 % větší průtok vzduchu než jejich předchůdci a zároveň jsou tišší než u loňských modelů. Poskytují také přístup k vyšším cílovým hodnotám výkonu GPU pro ještě vyšší výkon.
 

[i] Chcete-li zjistit, které konkrétní oblasti na vašem modelu jsou chráněny technologií ASUS Antimicrobial, naleznete další informace na webových stránkách příslušného produktu.
[ii] Klinické testování podle standardního protokolu ISO 21702 a ISO 22196 prokázalo, že množení virů a bakterií bylo eliminováno z 99 % po dobu 24 hodin. Snížení počtu potenciálně škodlivých mikroorganismů o 99 % je definováno jako pokles počtu virů a bakterií na povrchu z 1 000 000 (cfu/pfu) na 100 (cfu/pfu).
[iii] Testy COVID-19, H3N2, H1N1, E. coli a stafylokoků provedly nezávislé laboratoře třetích stran: Boken Quality Evaluation Institute, Japan Textile Products Quality and Technology Center a National Defense Medical Center.
[iv] Špičkový jas 700 nitů při trvalém 10% okně v režimu HDR.
[v] V porovnání s monitorem ProArt stejné velikosti.
[vi] V porovnání s monitorem ProArt stejné velikosti.
[vii] Rozložení barev klávesnice vychází z uživatelského rozhraní herní klávesnice Google, nelze je přizpůsobit ani upravit.
[viii] Vyžaduje se připojení k internetu. Google, Google Play, Chrome a Chromebook jsou ochranné známky společnosti Google LLC.
[ix] Založeno na výkonovém testu zátěže systému Chromium OS. Výkon baterie je založen na kombinaci pohotovostního režimu, prohlížení webu a dalšího používání. Doba nabíjení vyžaduje, aby byla baterie nabitá alespoň z 5 %, zařízení bylo neaktivní a používala se dodaná nabíječka. Skutečná výdrž baterie závisí mimo jiné na způsobu používání, specifikacích, aplikacích a prostředí.