Astropsychologie vychází z myšlenky, že tělo je odrazem duše, a tudíž každý tělesný neduh má původ v neduhu psychickém. Obezita má na fyzické úrovni příčinu v přílišném přijímání potravy a malém výdeji energie. O nerovnováze mezi výdejem a příjmem se dá tudíž hovořit i na úrovni duševní.

 

Na obloze je obezita často zobrazena napjatými aspekty mezi Měsícem, Venuší a Jupiterem. Pro zjednodušení mějme za to, že Měsíc představuje cit, Venuše lásku a Jupiter - v negativním postavení - nenasytnost. Člověk, který má v horoskopu mezi zmíněnými planetami kvadratury či opozice, zpravidla potřebuje, aby si ho jeho okolí všímalo a projevovalo mu co nejvíce citu. Často má pocit, že ho jeho blízcí nemají dostatečně rádi, může být i vztahovačný a přecitlivělý. Můžete ho slyšet, jak si stěžuje: "Já pro ně všechno a oni pro mě nic!" 

 

Přitom pokud takový člověk dělá něco pro druhé, činí tak zpravidla proto, aby si tím získal jejich přízeň - tato pomoc není nezištná. Tím pádem jeho dobrá vůle a láska není nasměrována ven směrem k druhým, ale zpět k sobě, a ve finále tento člověk vlastně pouze bere, aniž by dával. Rovnováhu může nalézt tak, že v sobě rozvine cit k lidem a za své dobré skutky nebude čekat protislužbu. Ono se mu to někde vrátí samo...

 

Jiný typ obézních lidí má zdůrazněnou osu Býk-Štír. Jde o napětí mezi světským požitkářstvím, symbolizovaným Býkem, a intelektuálním, bádavým stylem života, který spadá pod Štíra. Lidé, kteří se příliš upínají k duchovnímu světu a potlačují přirozené potřeby těla, můžou pocítit kompenzaci ve formě nechtěných faldíků. Tělo tloustne, aby se připomnělo a řeklo si o svá práva. 

 

Vidíte potom zavalité chodící encyklopedie nebo kněží, kteří vám tvrdí, že pro ně neexistuje materiální svět. Jejich břicha je ale prozrazují - nějaký světský zážitek by potřebovali jako sůl. Tito lidé by si měli přiznat, že světské radovánky také patří k životu, a nemít výčitky, když si je občas dopřejí. Nakonec, je přeci obecně známo, že po sexu se hubne...


Tento článek najdete i v dnešním vydání internetového časopisu: www.superkocka.cz

Reklama