Hazard. Výherní automaty. Miliony a miliony prohraných peněz. Tak by se dal charakterizovat svět gamblera. Tato závislost už postihla spoustu lidí. Svět blikajících světýlek a tlačítek, vír rulety či štěstí padající na kostkách. Pro chvíli u své oblíbené zábavy je ochotný obětovat cokoliv. Rodinu, přátelé, práci... Jde mu jen a jen o výhru, o vidinu výhry.

 

Gambler totiž žije s vidinou, že jednou se na něj už přece štěstí usmát musí, že jeho strávený čas u výherního automatu bude odměněn a skutečně vyhraje. Neplánuje, co s výhrou udělá, chce ji prostě jen mít. Ale co když o svou možnost zahrát si přijdou?

 

U závisláků na hazardních hrách se objevují běžné abstinenční příznaky, jako například u narkomanů. Touží po jediné věci, moci si opět zahrát. Třeba jen na chvíli. Pro tuto možnost jsou ochotni udělat cokoliv. To dokazuje i případ Ioana Seutiuta z Rumunska, o kterém informuje bleskove.cz. Ten totiž zahájil hladovku po té, co ho vyhodili z jeho oblíbeného kasina pro nevhodné chování.

 

Ioan odmítá jídlo i lékařskou pomoc. Jediné, po čem touží, je, aby se mohl vrátit k ruletě a opět tam roztočit své peníze. Možná by se měl vykašlat na hladovku a přijet do Prahy, protože 17. a 18. října ve Veletržním paláci bude výstava výherních automatů a jiné zábavní techniky příznačně nazvané Forbes 2007.

 

Na výstavu nebudou mít přístup osoby mladší 18 let, a to ani v doprovodu rodičů. K hazardu tedy rozhodně nepovedou mládež, ale co ty ostatní?

 

Myslíte si, že je dobrý nápad dělat takové výstavy? Nepřivede nové jedince k hazardu? Co říkáte na Rumuna, který kvůli hazardu odmítá jíst? Máte nějakou zkušenost s někým, kdo forbesu propadl?

Reklama