Organizaci Helppes již čtvrtým rokem podporuje obchodní řetězec Kaufland, který uhradil finančně nákladný roční výcvik flat coated retrievera Eddieho. V rámci sobotního slavnostního předávání byl Eddie darován  dvanáctiletému Markovi z Úpice. „Máme velkou radost, že nový psí kamarád Marka potěšil. Věříme, že mu nejen pomůže k větší soběstačnosti a nezávislosti, ale bude mu také přítelem a pomocníkem v jeho osobním životě,” říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. 
 
Lékaři u chlapce v pěti letech diagnostikovali syndrom ADHD a atypický nízkofunkční autismus s výraznými poruchami chování a opožděným intelektuálním vývojem. Markovo onemocnění provázejí stavy úzkosti, zkratkovité a impulzívní reakce a úzkostlivost z hlučných a neznámých prostor. Jeho postižení ho omezuje v běžných denních činnostech a vyžaduje intenzivní podporu ze strany jeho okolí, velmi příznivě na něj však působí zvířata a zejména právě psi.
 
Eddie Markovi nejen pomůže lépe zvládat změny, vyrovnávat se stresovými situacemi a komunikovat a navazovat sociální vazby, ale dodá mu také potřebný pocit jistoty a dobrou náladu. „Víme, že právě taková pomoc je velmi důležitá, a moc nás těší, že výcvik asistenčních psů můžeme dlouhodobě podporovat,” uvádí Renata Maierl.

pes.jpg

censky.jpg

Foto: Helppes

Reklama