...ale krásně blbnu :)


Nejdřív tedy jak blbnu... ne moc krásně... Každou noc z neděle na pondělí buď nemůžu vůbec usnout, nebo usnu, ale budím se uprostřed noci... Ve dvě, ve tři... Včera například v půl čtvrté. Že by se mi pomátlo tělo a na starý (no zas tak moc ne) kolena by se tak těšilo do zaměstnání, že nemůže ani dospat? Ts ts ts, to doufám ne! Snad jen nějaký týdenní omyl.

A to krásné blbnutí? Včera od čtyř odpoledne jsem měla v jízdárně svou první hodinu jízdy na koni :) Pominu to, že jsem se ani na desátý pokus nedokázala ze země vyšvihnout do sedla a musela nasednout z rampy... Ještě že jsme byly s Jitkou (trenérkou) v kryté jízdárně a nikdo mě neviděl. Nemám ráda škodolibý smích, cha cha :)

Chvíli jsem v kroku kroužila na lonži, pak bez lonže. To vypadalo tak, že koník Banetka skoro bezcílně bloumala po jízdárně. Pak jsem začala přemýšlet o nějakém tom cíleném zatáčení :) Pak nastala krušná čtvrt či půl hodinka... učila jsem se klusat! Katastrofa! Plácala jsem sebou do sedla jak ryba na suchu :) To vysedání mi tedy zatím opravdu moc nejde. A už vůbec ne nějaký přecházení z klusu do kroku. Banetka se buď nezastavila vůbec, nebo se naopak zastavila úplně :) Chudinka, neměla to se mnou jednoduchý. Ke konci jsem jí už asi pěkně vytáčela, protože pokaždé, když jsem ji pobídla ke kroku, začala naklusávat a já ji zaboha nemohla přinutit, aby prostě jenom v klidu a pomaličku šla :) Musím se toho ještě hodně naučit, no. :)

Když jsem z koně slezla, skoro jsem ani nemohla chodit, nohy se mi podlamovaly, kotníky jsem snad ani už neměla, obvyklé "iksovky" se nápadně začaly podobat písmenu O... Ale i přesto se mi to moc, moc, moc líbilo a těším se na příští pondělí, kdy se mi snad už podaří normálně nasednout :)

Benynka

Reklama