Čtenářka Lenig sociální sítě nepoužívá, připadá jí zbytečné prosedět hodiny nad facebookem a psát tam každou maličkost. Vystačí si smailem a telefonem. A s naší Ženou-in. :-)

Chápu Vás, milá Lenig, taky nevím, proč bych měla všem sdělovat, co právě dělám... Viber je docela užitečná věc - dají se přes něj posílat zadarmo smsky, pokud máte v mobilu internet. Docela tím ušetřím. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Pěkný den přeji nejen všem čtenářkám a čtenářům, ale i do redakce ženy in!

„Sociální sítě“ - již toto spojení ve mně vyvolává děs. Já vím, že to není jen jedna možnost, mnou neoblíbený facebook, ale právě ten mi nejvíce evokuje význam sociálních sítí. Nepoužívám ho a nechci NIKDY používat. Twitter jsem také zatím nevyužila a viber, to tu slyším, tedy čtu úplně poprvé.

Na internetu jsem poznala za 9 let mnoho lidí, dobrých i zlých, ale většinou těch bezvadných a vždy jsem to zvládala bez facebooku. Poznali jsme se na nějakých diskusních forech, jako třeba tady na ženě-in a na jiných serverech. Pokud jsme se opravdu spřátelili, máme na sebe spojení telefonem nebo mailem a není třeba žádných jiných pomocníků. Zkraje jsem využívala skype nebo ICQ, ale ani to již nepotřebuji.

Prosedět denně hodiny na FCB, psát si s někým, co jsem zrovna udělala a co se chystám, kdy jsem se byla vykakat a kdy půjdu čurat, mi přijde opravdu zbytečné. Když mi někdo pošle odkaz na svoje fotky na FCB, slušně mu sdělím, že fotky přijímám v mailu nebo třeba v odkazu na jeho album a opět FCB nemusím mít. Když tu někdy máme vnučku (19) a ta nám ukazuje stránky facebooku, tak nestačíme žasnout, jaké blbosti se tam probírají. Jak malé děti se tam profilují, co na sebe prozradí, jaké tam mají fotky a podobně. Jsme šťastni, že žádné malé děti nemáme a co já vím, tak ani moje dospělá dcera sítě FCB nepoužívá.

Takže to shrnu - nepoužívám sociální sítě, proto tam netrávím čas. Ten raději strávím pročítáním zajímavých stránek neméně zajímavých webů a případně „pokecem“ s kamarádkou ve formě mailu. Anebo telefonem.

Na sebe prozradím maximálně křestní jméno a teprve, když získám důvěru, tak něco více. Ale opět zase jen do mailu. Nebo do soukromého vzkazu například u nás na ženě :-).

Historky mám takové, že mi často, až nepříjemně často, chodí na mail různé nabídky, nevyžádané reklamy, spamy a podobně. Už toto mě pěkně štve, vše hned „shodím“ neotevřené do spamů, někdy opravdu nechápu, kde na mne berou ti „cizáci“ e-adresu. (Půjčky snadno a rychle, Chcete zhubnout, Dovolená a podobně).

Mějte se krásně, asi nejsem zcela in, ale je mi to úplně jedno.

Zdraví Lenig

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

Reklama