Docela zajímavou metodu na zmírnění trémy měla naše čtenářka s nickem Simič.Trému si užila v dětství, teď v dospělosti už se ji naučila trochu zvládat. Zhluboka se nadechnout a použít fantazii...Více v jejím příspěvku

Krásný páteční den. TRÉMA -Ta ošklivá, nepříjemná, protivná, nenáviděná vlastnost se mnou pořádně kývala už od dětství. Byla jsem šílená trémistka. Mohla bych vám vyprávět, jaké to je, když se vám úplně sevře hrdlo, nemůžete dýchat, nemůžete mluvit, nemůžete se hnout z místa, potíte se, ale přitom jste ledoví jako kdyby na vás sáhla Smrtka, nemůžete nic.

Hlava vám zrudne, srdce chce vyskočit z těla, uši a tváře vypadají jak polité kečupem, ruce vám ztuhnou, tělo se roztřese a působíte dojmem, že do vás jde solidní dávka elektrického proudu.Hrůůůůůůza. Kdo nezažil, netuší, jaké to je. Jaké to je, když chcete normálně zareagovat, normálně mluvit a ono to prostě nejde.

Jako dítě jsem ráda zpívala, ale jedině doma v zavřeném pokojíku. Když jsem měla recitovat básničku, ve škole, přede všemi, byl to horor. Naštěstí paní učitelka byla uznalá, tak mě nenutila recitovat přede všemi a báseň jsem jí řekla v kabinetu. Měla jsem trému i při tělocviku, když jsem měla přede všemi vyšplhat po laně, nebo udělat výmik.

Pak se mé obrovské trémy ujala moje teta-tedy ujala se toho, aby mou trému zmírnila. Chodila se mnou do lesa, kde jsme doslova řvaly na celé kolo.Také se mnou chodila na hokej, kde se taky ječelo, řvalo a křičelo. A já křičela taky. Asi jsem tu trému ze sebe částečně vykřičela a vyječela, protože už to bylo daleko lepší.

A čím jsem byla starší, tím tréma ustupovala. Asi to bylo tím, že jsem si jí užila dosytosti v dětství. Ale i dnes mám občas trémové záchvěvy, trémové stavy. Ale už jim umím jakžtakž poručit a jakžtakž je ukočírovat. Chce to pár pořádných nádechů a výdechů a kus bohaté fantazie. Když se jdete třeba ucházet o práci, a přepadne vás tréma, zkuste si pana šéfa nebo ředitele představit, jak asi vypadá, když sedí se střevními potížemi na záchodě...

.A máte po trémě!

Hezký den,Simič.

Milá Simič, koukám, že ti šéfové se z těch záchodů nedostanou. Chi chi

Text nebyl redakčně upaven

Reklama