Posílám svojí zkušenost s asertivitou.

Chtěla jsem poslat peníze z dolarového účtu na dolarový účet v jiné bance.
Ptala jsem se paní na přepážce, zda mám správný formulář (mají tam tři). Sdělila mi, že ano. Další týden jsem zjistila, že nám za transakci strhli 250 dolarů. Šla jsem zjistit, co se stalo. Paní říkala, že mám špatný formulář a že došlo ke dvojité konverzi (poslali dolary nejprve na náš český účet, poté na český účet u příjemce a převedli mu to znovu na dolarový). Říkala jsem jí, že jsem se na formulář ptala a ona mi ho potvrdila. Přiznala chybu a poradila mi, ať si napíšu reklamaci.

Druhý den jsem s reklamací přišla, ale to už mi ji nechtěli přiznat, že je to moje chyba apod.
Paní na přepážce začala říkat, že si nic nepamatuje. Asertivně jsem se tedy domohla prošetření s ředitelkou banky. Neúspěšně. Nelenila jsem a poslala reklamaci na ústředí banky. Také jsem neuspěla. To už jsem zuřila. Nicméně jsem asertivně zatlačila ještě výš, na audit vztahů se zákazníky, a ejhle, po dvou měsících nervů (a i pláče) jsem obdržela omluvný dopis, peníze nám vrátili a ještě mi přišlo CD vážné hudby.

Myslím, že to byl dokonalý příklad asertivity.
Kdy se nenecháte odbýt, ale jednáte na úrovni, žádná sprostá slova, nebo sklopené uši.

Cobbie

Ano, souhlasím. Přesně to je krásný příklad asertivity. Někdy je to skutečně těžké a člověk musí opakovaně zatnout zuby a trvat na svém. Ale víte hlavně, proč? Mimo těch peněz, v tomto případě 250 dolarů, je možná ještě důležitější ten pocit, že jsme dosáhli svého a už nás nemusí po nocích trápit problém s bankou...

Děkuji za příspěvek a Cobbie posílám jako pozornost svíčku a deodorant Rexona.

Posílejte vaše příspěvky k tématu asertivita na redakce@zena-in.cz! Mohou to být příběhy z obchodů, ale třeba také asertivní rozhovor s manželem! Ten by mě zvláště zajímal... A nejlepší příspěvek dostane kosmetiku Oriflame!

Do předmětu napište asertivita a nezapomeňte uvést váš nick!!!


Reklama