Kult krásného těla doprovází lidstvo odpradávna, jen představa ideálu se v průběhu let mění. Už staří Řekové a Římané se pravidelně pokoušeli hubnout, nicméně jejich motivace měla co dělat především se zdravím a zlepšením fyzické kondice.

Původ slova dieta hledejme v řeckém výrazu diaita, které ovšem představovalo celkový způsob života, nejenom zdravé stravovací návyky.

A jaké jsou nejbizarnější diety historie? Vybrali jsme pro vás několik „zaručených tipů“, jak ztratit pár kilo, spoustu energie a jako bonus získat dokonale rozladěný organismus, často nevratným způsobem.

Ar1.jpg
Foto: Shutterstock

Jedovatý utrejch: „bezpečná“ součást hubnoucích preparátů

Touha po štíhlém těle a rychlém hubnoucím efektu nabral na síle v průběhu 19. století. Jedním z „osvědčených“ prostředků, jak se zbavit nechtěných kilogramů, byl oxid arsenitý lidově nazývaný arsenik, otrušík nebo třeba utrejch. Tato silně toxická sloučenina se společně se strychninem (také jedovatá látka) přidávala do přípravků určených k hubnutí. Podíl těchto látek byl v hubnoucích preparátech sice velmi nízký, přesto se jednalo o značný hazard se zdravím. V touze zhubnout co nejrychleji se stávalo, že dotyčná osoba překročila povolené dávkování a přivodila si nepříjemné zdravotní komplikace často závažného charakteru. Nutno dodat, že většina z těch, kteří po přípravku na hubnutí sáhli, ani netušila, co je jeho součástí. Přípravek měl zrychlovat metabolismus a byl propagován jako bezpečná a snadná cesta k vytoužené váze.

Tasemnice: „spása“ pro silné nátury

Dalším ze zaručených prostředků, jak zhubnout, ovšem pouze pro otrlé povahy, bylo nasazení tasemnice. Larvy tohoto parazitujícího živočicha, který v extrémním případě dorůstá délky až 10 metrů, se získávaly konzumací syrového hovězího masa. Ve střevech člověka se následně usadily a rostly. Skutečně se díky jejich intervenci dařilo poměrně snadno hubnout, nicméně jejich pobyt v těle byl doprovázen mnoha nežádoucími efekty: úporné průjmy, zvracení, bolesti hlavy, poruchy vidění a celková fyzická slabost. Dalším ze zásadních úskalí této „diety“ bylo velice obtížné vypuzování parazita ven z těla. Tento extrémní způsob hubnutí byl populární zejména na počátku 20. století.

„Zlatá éra" nárazového hubnutí odstartovala až v průběhu 19. století a zběsilou rychlost nabrala v dobách britské modelky Twiggy ve druhé polovině 20. století. Její hubená chlapecká postava zcela postrádající klasickou ženskost se na mnoho let stala pomyslným symbolem krásy a vytouženou metou mnoha dívek a žen.

Fletcher: žvýkám, žvýkáš, vyplivneš

di1.jpg
Foto: Shutterstock

Horace Fletcher (1849-1919) byl americký výživový experimentátor, který se zviditelnil díky vlastní a velmi specifické metodě hubnutí. Tzv. „fletcherismus“ spočíval v mnohačetném rozžvýkání, extrémním rozmělnění potravy, kterou dotyčný následně nespolkl, ale vyplivl. Žvýkat se mělo do té doby, než měla potrava v ústech nějakou chuť. Fletcher často udával i počty žvýkání jednotlivých soust, a mnohdy šlo o vskutku bizarní cifry. Tato metoda získala na značné popularitě především mezi společenskou smetánkou. Oblíbená svého času bývala na mnoha akcích a večírcích, kdy hosté, často představitelé kulturního života, svorně přežvykovali a následně plivali. Tento oblíbený, leč velmi nezdravý způsob hubnutí, měl rychlý efekt, ale nepříjemné důsledky. Patřilo mezi ně permanentní hladovění, bolesti hlavy, neschopnost koncentrace, anebo stolice přibližně jednou za dva týdny. O následném jojo efektu ani není třeba se zmiňovat.

Mohl by vás zaujmout také článek Úzkost bydlí v žaludku, hněv ovládá játra: Jak emoce ovlivňují naše zdraví

Byron: ocet, ocet a brambory

Romantismus, umělecký a filosofický směr populární zejména v první třetině 19. století, měl svá specifika. Žádoucí byl bledý vzhled, hubená postava a usoužený výraz. Toho díky svému velmi svéráznému stravování dosáhl například populární anglický básník a jeden z hlavních představitelů tohoto uměleckého směru, George Gordon Byron. Základ jeho jídelníčku tvořil ocet, doplněný o brambory. Cílem bylo očistit tělo a dosáhnout požadovaného utrápeného vzhledu. Básník pil ocet denně a konzumoval pouze brambory v octu namočené. V důsledku této diety trpěl častými nevolnostmi, zvracel a vypadal jako tělo bez duše, hubený a politováníhodný. A právě o to šlo. Byron platil za populární osobnost své doby, proto jeho příkladu následovala řada básníkových příznivců.

Za historicky první anorektičku byla považována rakouská císařovna Sissi. Ta extrémně dbala o svůj vzhled a dodržovala velmi specifický jídelníček. Její strava se skládala pouze ze silných masových vývarů, vody a mléka. Podle doložených záznamů bývala tři dny o vodě, tři dny o mléce a dva dny o masových šťávách.

Svět modelingu: vata jako hlavní chod


co.jpgFoto: Shutterstock

O té už jste možná slyšely. Dieta dříve populární ve světě modelingu, udržující štíhlou postavu a pocit plného žaludku. Vata pravidelně doplňovala malé množství jídla, které modelka směla zkonzumovat, aby nepřibrala. Prakticky to vypadalo tak, že si například místo běžného (byť dietního) oběda dopřála chomáč vaty, který zapila dostatečným množstvím vody. Nekalorická „pochoutka“ v žaludku nabobtnala a navodila pocit sytosti. Svůj efekt sice splnila, nicméně takto vyživované tělo postupně chřadlo díky nedostatku základních živin, ruku v ruce s negativním dopadem na psychiku a celkovou životní pohodu.

Reklama