Hvězda pop music osmdesátých let minulého století Arnošt Pátek je na dně. Hrával na kytaru ve skupině MODI a Apollo Petra Spáleného. Skládal písničky, zpíval, měl úspěch, peníze, ženy po něm šílely. Byl urostlý a krásný. V současnosti je vyhublý, rakovina mu vzala část obličeje, proto se teď objevuje s rouškou na tváři. Pozítří, ve středu 12. prosince, jde na další operaci.

„Jsem úplně zničený. Po tři měsíce mě ozařovali, mám za sebou i tři řady chemoterapií. Byl jsem také několikrát u léčitele. Ale nic nepomáhá. V ústech na patře se mi objevila další rakovinová boule, proto jdu ve středu na operaci do nemocnice na Karlák k panu profesorovi Mazánkovi. Nevím, jak to dopadne, už teď mám polovinu tváře. Možná, že už pak vůbec nepromluvím, a proto se naposledy ozývám,“ zazněl zoufalý hlas v telefonu.

„Žiji sám, občas navštěvuji svou přítelkyni, také nemocnou. Přijdu k ní zahalený v roušce, sednu si a mlčím. Nemám sílu se dívat na televizi, poslouchat rádio ani muziku. Všechno se mi motá v hlavě, jestli budu žít a jak. Nyní existuji díky sociálním dávkám, všichni na mne zapomněli kromě přítele Petra Hanniga. Ten mi vydal teď před Vánoci dvě cédéčka - Poslední prázdniny a Sny o tygří lady,“ říká zpěvák, který vyprodával koncertní sály, byl obletovaný a jehož první deska nazvaná Dívka měla před více než dvaceti lety mimořádný úspěch. Dnes je bez přátel, bez peněz, bez tváře a čeká, jestli operaci přežije. Držme mu palce.

Zdroj: Korzo

Znáte některé z písniček Arnošta Pátka? Vzpomínáte si na něj? Nebo je to pro vás někdo neznámý? A znáte někoho s podobně smutným osudem?

Reklama