arnie

Bývalý herec a kulturista tak chtěl symbolicky dodat sílu všem zákonodárcům, kteří se v nadcházejícím období chystají schvalovat rozpočet. Předseda Steinberg však toto gesto jako legrační neshledal, urazil se a skulpturu guvernérovi vrátil s poznámkou, že situace je na taková gesta příliš vážná.

Zpravodajská agentura AP ale celý incident vysvětlila jako odvetnou hru dvou vtipálků. Republikán Schwarzenegger tím prý hlavně chtěl demokratovi Steinbergovi oplatit jeho vlastní recesi. Když se totiž Arnold vyjádřil o návrhu demokratů na snížení daní jako o halucinogenním nesmyslu, dostal od svého kolegy košík hub (jestli šlo o lysohlávky, či jen muchomůrky se ale nepíše).

Schwarzeneggerův mluvčí výměnu dárků potvrdil, ale podrobnosti uvést nechtěl. Ani Steinbergova mluvčí o nich nechtěla nic sdělit, jen se stále oháněla ujišťováním, že i přes jisté rozdíly v názorech jsou vztahy mezi oběma muži dobré.

Arnold Alois Schwarzenegger (62) se narodil v městečku Thal poblíž Štýrského Hradce v Rakousku. (Všimněte si jména Alois, že by český kmotr?) Jako sportovec se stal „modlou“ kulturistiky a je dodnes považován za nejlepšího kulturistu v historii tohoto sportu!

Jako herec se proslavil postavami tvrdých mužů v akčních filmech, kde se dokázal prosadit i přes to, že neměl žádné herecké vzdělání. Jeho nejznámější role jsou Terminátor a Barbar Conan. V roce 1979 spolupracoval na knihách „Arnoldovo formování postavy pro ženy“ a „Arnoldova kulturistika pro muže“. Za svou kariéru však vydal publikací daleko víc, mezi nimi i Encyklopedii moderní kulturistiky.

V říjnu 2003 se stal po mimořádných volbách 38. guvernérem státu Kalifornie. Jeho manželka je Maria Shriver (54), která pochází z Kennedyovské dynastie. Její matkou je Eunice Kennedy Shriver, sestra prezidenta USA Johna Fitzgeralda, ministra Roberta Francise a senátora Edwarda Moora Kennedyho.

Chtěla byste také kulky od Arnolda?

Reklama