Včera jsme se zasnily nad ženskou retro módou, dnes opět přitvrdíme, aby si přišly na své i mladší ročníky a ženy, které mají rády moderní design s trochou extravagance. Možná jim přijde vhod novinka v podobě army stylu.

Army styl se v dámské módě objevuje každým rokem. Většinou hledá inspiraci u důstojnických a námořnických uniforem. Z nich pak přebírá líbivé a zdobné detaily, jako jsou knoflíky, výložky, prýmky a rabaty (přeložená přednice, často i v jiné barvě, známá už v době baroka). Za mnohé značky, které přišly s touto variantou army stylu, bych jmenovala třeba Zaru nebo Pietro Fiipi, z nichž Zara byla odvážnější a zařadila do své kolekce khaki barvu a vzor maskáče.

Možná i tato oblíbená konfekční značka se inspirovala u svého světovějšího konkurenta, švédské Acne. Ta šla ještě dál a zvolila za svůj vzor polní uniformy pouštních vojsk. Nasvědčuje tomu vzor maskáče v pískové, nebo šedočerné barevné kombinaci, klobouky s širokými krempami, ale i prošívání a cvočky.

Kolekce je ušita z bavlněného kepru a denimu, což umocňuje její stroze „vojenský“ charakter, ale neupírá jí ani ryze ženské prvky, jako jsou úzké sukně, štíhlé pasy a vysoké podpatky

V každém případě ji berte s humorem a nadhledem, s jakým jistě byla vytvořena i tako kolekce.

Foto: Concept Simple Store Prague

Čtěte také:

Reklama