Když se moje kamarádka v den D se svým mužem rozváděla, přijela jsem k nim na návštěvu. Fakt jsem o jejich rozhodnutí nevěděla.

Mobil mi nebrala a její muž též ne. Pracovala jsem pro ně brigádně a přivezla jim dokončenou práci.

 Z jejich rodinného domku šly různé rány, motorová pila doprovázela jekot vysokoobrátkové vrtačky. Okna sousedů byla zavřena, jen pohyb záclon dával vědět, že jsou sledovaní.

Fakticky nevědomky jsem k nim vlezla a první co jsem slyšela :

 " Co tu chceš, co sem lezeš?! My se dnes rozvádíme ! Táhni do pr...!"

 Na zemi byly rozházeny šaty, ale byly rozervány vejpůl :-) lustr vyrvaný z lustrháku ... vypadalo to u nich jako by se přes byt prohnal trychtýr tornáda a já jako vůl na ně čuměla a se strachem vysvětlovala, proč jsem k nim přijela.

Na moji hlavu padala ta nejhorší jména a já furt čuměla, byla jsem jako v Jiříkově vidění.

Když jsem dostala herdu do zad,to abych vypadla, flákla jsem kamarádčinému manželovi po hubě a jí též. Začala jsem na ně sprostě řvat  a my tři se málem začali rvát. Emoce byly na bodu varu a já na ně ještě štěkla : " Tak si to tu ku.va roztřískejte, ale já vás oba  zažaluji za neproplacení mzdy !  Jsem zvědava z čeho to budete platit, pitomci jedni !"

Skříně byly rozřezány motorovou pilou, manželské postele také - no prostě jako v italském filmu. Jejich děti byly naštěstí ve škole.... a pak šly k prarodičům, kde bydlely dlouhou dobu.

A jak dopadl rozvod ?

Rozvedli se, žijí spolu v jedné domácnosti, jen začátek po rozvodu byl krutý - všechno si rozbili, neměli na čem spát, nádobí rozbité, šaty roztrhané.

Mobily si navzájem spláchli do záchodu.... a zase se mají rádi. Klape jim to o 106 a víte,že se nehádali! Jejich děti o nich mluví velmi krásně.

Mzdu za práci jsem dostala po letech i s úrokem :-)

 Jeden můj strýc mi poslal svatební veršování :

 Mějte se vždy velmi rádi, život běží úprkem, držte se vždy kolem pasu, ale nikdy pod krkem :-)Arjev

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Pane jo… holt „lidé jsou různé...“ Když jim to pomohlo. :-)) M.

Reklama