Půvabná blondýnka Ariana Argoni a její manžel Raven Argoni se už léta společně zabývají astrologií, výkladem z karet a magií, o které píší články do různých novin a magazínů. Požádali jsme je o vyjádření i do našeho magazínu.

A čeho že se ono vyjádření bude týkat?
Mimo jiné samozřejmě nadcházejícího roku 2013.
Bude 13 šťastným číslem? Bude tento rok rokem lásky a milování, nebo rokem nepřátelství a nenávisti? Uvidíme.

arianka

Tak milá Ariano a Ravene, jak to vidíte, vy? Přinese nám třináctka štěstí, nebo neštěstí?
A:
Pro nás, pohany, je 13 velmi šťastné číslo. V tarotovém systému je to Smrt a Znovuzrození, takže podle tarotové symboliky znamená rok 2013 období velkých změn, jak v politickém, tak v klimatickém slova smyslu.
Budeme muset nacházet nová východiska, ale nevěřím na bunkry a balíčky na přežití. Japonci už mají svoji apokalypsu v podstatě za sebou, Američané taky...
Rok 2013 bude zřejmě i z geologického pohledu hodně aktivní, budou bouře, záplavy a klimatické změny. Rozhodně bych nikomu nedoporučovala velké investice do podnikání ani nákupy domů nebo usedlostí. Často bude platit „člověk míní, příroda mění“. Pokud něco kupovat nebo do něčeho investovat, tak uvážlivě. Dá se říct, že rok 2013 bude nejistý, ale optimista ve mně tvrdí, že nebude tak strašlivý, jak občas někdo předpokládá. Hlavně se bude spousta věcí, které se projeví negativně řešit. Například opakující se události, kdy nespokojený mladík vystřílí svoji školu, bude mít zřejmě za následek, že i v Americe se začne více sledovat obchod se zbraněmi.

ariana

R: Třináctka je číslo jako každé jiné. Mně osobně nevadí a věřím, že nevadí ani lidem, kteří se třeba každý rok těší na třináctý plat. Posuzovat rok 2013 dopředu je jako předvídat počasí, změny v ekonomice nebo politické nepokoje.
Já osobně se na hodně věcí dívám z takzvaného ezoterického hlediska, neboť ezoterika, jak známo, hledá souvislosti i tam, kde nejsou, například slovo peak znamená vrchol, v chromatografii znamení špičku grafu analyzovaného vzorku, v životě lze tedy čekat, že když někdo, kdo má slovo peak (pík) ve jménu, dosáhne velmi krátké, dá se říct několikadenní kariéry.
Když potom začátek kariéry nebo vzestupu přijde, tak by měl takový člověk hned upalovat ke ezoterickému poradci, například ke mně, který by řekl, tak, teď několik týdnů nic nedělejte, čtěte si v práci Ženské rozhledy a objednávejte z katalogů a na všechny otázky odpovídejte, že teď nějak špatně slyšíte - a vaše pozice se bude upevňovat... A podobných příkladů se dá najít bezpočet.
Jo, jaký bude rok 2013? Myslím, že o něco chladnější než ty minulé. Už v roce 2012 se moc neurodilo víno na Moravě, a protože z podobného usuzuji na podobné (ezoterický zákon analogie), očekával bych totéž i v roce 2013.

V roce 2012 se neurodilo víno na Moravě… A jak ještě se díváte na uplynulý rok 2012? Měli jste obavy ze stále propíraného konce světa, nebo jste to pokládali s prominutím za hovadinu?
A:
Je zajímavé, že těch proroctví podle mayského kalendáře je celá řada. Mayský rukopis drážďanský (podle toho, že ho ukradli Němci) říká, že svět zahubí velký krokodýl a že to bude voda. Pokud to bude pravda, tak by se daly čekat záplavy nebo i ona biblická potopa, takže bydlet na pobřeží se v roce 2013 nevyplatí.
Ono je to ale nebezpečné i bez ohledu na to datum, protože vzhledem k oteplování naší planety se probouzejí vichřice, tornáda, sopky, ale rozhodně bych v tom neviděla celoplošnou katastrofu nebo konec světa. Společnost je v podstatě pořád stejná, ať už to byli Etruskové, nebo Římané, nebo současní obyvatelé zeměkoule. Je nás 7 miliard a jsme devastující více než dříve. Ale i tak jsem spíš optimista a myslím si, že kdyby nastala jakákoliv obrovská katastrofa, tak se národy spojí a budou si pomáhat. Pokud katastrofa nenastane, budou mezi sebou soutěžit a bojovat... Takže ono to vlastně vyjde asi tak nastejno.

R: Uplynulý rok 2012 byl pro hodně lidí, které znám, úspěšný. Pro mě byl neúspěšný, pracovně za moc nestál, nejsem vůbec spokojený, ale to je moje osobní věc. Napsal jsem jakožto pokračování knižní tvorby text, který teď nabízím jako „digitální knihu“. Je to o mých vlastních zkušenostech se životem, jak a čemu se vyhýbat a čemu věnovat svůj vzácný čas. Posílám to zájemcům mailovou poštou ve Wordu, takže technicky je to jednoduché téměř k pláči, ale informace jsou tam, řekl bych přímo vzácné. Koneckonců se celý život věnuji cvičení, meditacím, ezoterní psychologii a hledání ne-li přímo nesmrtelnosti v jednom těle, tak drastického prodloužení aktivního života.  Sám za sebe jsem si ve všech směrech aktivní život prodloužil zatím na 65 let.
Obavy z konce světa nemám, těch konců jsem za svůj život zažil už několik, některé byly docela srandovní. Zažil jsem i to, že lidi skutečně čekali na shromaždištích a čekali, že pro ně přijedou andělé s náklaďákama... No, však to znáte, vesmír a lidská blbost nekonečné jsou.

Kdyby se ten opravdový konec světa blížil, jak bychom to podle vás poznali?
A:
Dvacet let studuji tarotový systém, asi bych to poznala v kartách. Raven se tarotovým kartám věnuje už přes třicet let, ale spíše než za kartáře se považujeme za životní poradce. Je dobré k nám čas od času přijít a urovnat si svoji životní cestu. Já sama opět vykládám karty, je to moje životní poslání. Ale nejsem typická kartářka, jsem empatik, dokážu se na čas, kdy mám u sebe klienta, napojit na jeho život, osud i podvědomí a sdílet s ním jeho životní cestu a zjistit, kde dělá chybu, a potom mu poradit. Mám velmi dobré zpětné vazby, prostě patřím mezi nejlepší. Já i můj manžel.
R: Vždycky, když zazní podobná otázka, tak si představím, jak v Pompejích, pár minut před ničivým výbuchem sopky, zasedá městská rada a rokuje na téma „jak budeme dnes pracovat, tak budeme zítra žít“...

obr

Tématem vaší, dá-li se to tak nazvat, „práce“ jsou také různé magické rituály, úzce spjaty s láskou, sexem a milováním. Myslíte, že hrozí, že se jednou bude lidstvo rozmnožovat pouze uměle? Proč se dnes lidé tak málo milují?
A:
Proč se dnes lidi tak málo milují? Je hektická doba, je málo času na navazování hlubších, citových vztahů. Sex je teď jakýmsi seznamovacím aktem, řekni mi, s kým spíš, a já ti povím, jaký jsi. Láska je odtržená od sexu, to je ten hlavní problém.

R: Oni se ještě někteří lidé rodí normálně? Já myslel, že poslední dvě, tři generace jsou už ze zkumavek... alespoň podle chování a inteligence... no nic. Ale vážně, nemyslím si, že by se jednou lidé rozmnožovali uměle. Nevěřím ani na umělou inteligenci, inteligentní může být pouze živý tvor, který zaměstnává svůj mozek tím, že musí udržovat rovnováhu v gravitačním poli, všechno vysvětluji ve své nejnovější knížce Rozhovory s Osudem.
A proč se lidí málo milují? Pokud vím, podle svých známých, tak chuť by stále byla, ale trochu se nám do milostných vztahů plete internet. Je to komunikační médium, díky němuž patrně již brzy odumře instituce manželství a do vzájemných, řekl bych i milostných vztahů se pomalu, ale jistě začne vkrádat rozum. Ten tam v posledním čase dost citelně chyběl.

Co promiskuita a pohlavní nemoci? Není i to zkáza lidstva?
A:
Je nás 7 miliard, přemnožili jsme se, a to všechno se spojuje s tím, jak jsem říkala, že se láska odtrhla od sexu. Náboženství jsou patriarchální, křesťanství, judaismus a islám se na tom podepsaly a stále podepisují přímo neuvěřitelně. Sex je jakoby něco nečistého, co se nepojí k citům! Potom musí celý problém převzít opět racionální složka - věda a lékařství. Ale nevidím to jako zkázu lidstva.

R: Nevím, nejsem odborník na pohlavní nemoci. Já sám jsem nikdy žádnou neměl, stejně jako jsem nikdy v životě nepoužil při pohlavním styku gumu, ale to je asi trochu věc názoru, trochu inteligence a trochu vzdělání. Moji žáci s tím také neměli žádné potíže. Každý si jde v podstatě cestou, kterou si sám vybere. Takže je možné, že část lidstva na pohlavní nemoci vyhyne, část zůstane. Která část to bude, to už nechám na posouzení jiným.

Jste rádi, že žijete právě tady a právě teď? Pokud ne, v jaké době byste chtěli žít a kým byste chtěli být?
A:
Jsem v tom fatalista, nevybrala jsem si tuto dobu, ale když už tady jsem, tak se snažím žít co nejlépe. I když to někdy moc nejde. Ale jsem zvědavá, chtěla bych se podívat do budoucnosti.

R: Nejsem rád, že žiji právě teď a tady, nebaví mě to, nevidím ani žádnou možnost seberealizace a žádnou zvláštní budoucnost pro sebe, ale asi to jen tak nezměním. Je to věc osobního názoru. Kým bych chtěl být? Proboha... kdybych chtěl být někým  jiným, tak je to vlastně, kdyby se to splnilo, to samé jako sebevražda, ne? Na budoucnost zvědavý nejsem, stačí mi divná přítomnost.

Věříte v posmrtný život?
A:
Ano, samozřejmě.
R: Ne a doufám, že se nemýlím. Nevermore. Havran.

Věříte v lepší svět?
A:
Určitě. I v této věci jsem optimista, myslím, že hodně lidí se v této věci snaží aktivně.
R: Ne, to by musela existovat ještě jiná forma lidské inteligence. Ta současná je postavená na hledání rovnováhy a na používání hlasivek. Inteligence, která by byla založená hlavně na používání mozku ,bohužel neexistuje.

Kdybyste měli tu moc, co byste na této planetě v prvé řadě změnili?
A:
Aby Matka Příroda opět převzala moc - a lidé se od ní učili.
R: Ke všeobecné spokojenosti nám chybí jenom jeden jediný přírodní zákon - aby platilo, že čím je člověk bohatší, tím má exponenciálně kratší život. Takže, kdyby byl někdo dvakrát bohatší, měl by čtyřikrát kratší život. A nebylo by co řešit.

A co byste do nového roku 2013 lidem vzkázali?
A:
Aby byli spokojení a šťastní a občas si našli cestu i k nám.
R: Buďte aktivní, snažte se, pracujte na sobě a nemontujte se do života ostatním. Potom můžete být šťastní.

spolu

Pro bližší seznámení s Arianou a Ravenem můžete navštívit také jejich internetové stránky
www.argoni.com

poskytnuté fotografie: Ariana & Raven Argoni

Reklama