Arganový olej se stal kosmetickým hitem posledních let. Je to ale jen celosvětová módní vlna, nebo si takovou popularitu opravdu zaslouží? Účinných látek se v kosmetice přece používá obrovské množství, tak proč zrovna tento jediný rostlinný olej?

Podle odborníků na kosmetiku se nedá očekávat, že by popularita arganového oleje klesala. Jedná se totiž o nevídaně praktickou záležitost, kdy jediný rostlinný olej přináší tolik účinků, jako hned několik kosmetických přípravků najednou, a zákazníkům to tak zjednodušuje život a snižuje výdaje.

arganový olej

Kvalitní arganový olej na pleť působí silnými anti-aging účinky, perfektně a dlouhodobě ji hydratuje, vyrovnává na ní vrásky, pomáhá snižovat tvorbu kožního mazu, a ještě má i dosud plně neprozkoumané léčebné účinky při kožních onemocněních, jako jsou ekzémy, lupénka a podobně.

Když navíc uvážíme, že je arganový olej vhodný pro všechny věkové kategorie, a využití nachází nejen na pokožku, ale i na vlasy a na nehty, a že nepůsobí žádné alergické reakce, tak se mu opravdu žádná jiná kosmetika nevyrovná. Tolik efektu a tak všestranné použití bychom jinde bez vedlejších účinků hledali jen těžko.

arganový olej

Volba arganového oleje je důležitá i z ekologických důvodů - oproti různým komplikovaným pleťovým krémům a vlasovým maskám je již „hotovým“ přírodním produktem, který není nutné dále obohacovat o žádné chemické konzervanty nebo stabilizátory, takže jako produkt nezanechává téměř žádnou negativní ekologickou stopu.

Při výběru arganového oleje je však třeba dbát na jeho čistotu a kvalitu zpracování. Jako každý jiný produkt totiž může být vyráběn z nekvalitních surovin, v nehygienickém prostředí, a samozřejmě i nevhodnými metodami. To vše se do kvality arganového oleje podepisuje a dokáže výrazně snižovat jeho jinak jedinečné účinky. Koupě lahvičky nekvalitního arganového oleje se pak rovná vyhozeným penězům a zákazníci po takové špatné zkušenosti mohou na tento zázračný marocký produkt zcela zanevřít.

Jak se tedy dostat k opravdu kvalitnímu arganovému oleji?

V první řadě se v Maroku musí vyrábět svědomitě, v hygienickém prostředí, a pak hned musí přímou cestou směřovat do Česka, aby zůstal jeho původ jasný a kontrolovatelný. Příkladem takového oleje je oblíbený BIO arganový olej značky Arganeol od české firmy Sagrada Natura s.r.o., specializující se na produkci přírodní kosmetiky.

Soukromá ženská manufaktura dodávající suroviny společnosti Sagrada Natura byla vybrána přímo v Maroku pro svou pečlivost, a kvalitu výroby. Olej následně putuje bez dalších prostředníků přímo do ČR, kde jde začerstva do prodeje.

arganový olej

Majitelé firmy Sagrada Natura výrobce oleje v Maroku také pravidelně navštěvují a kvalitu výroby kontrolují. Arganeol je navíc BIO a pod kontrolou hned několika certifikačních společností - v Maroku jde o ECOCERT, a u nás pak dále o německý ABCERT a český KEZ s jeho známkou CPK-bio. Kontrola kvality BIO surovin, výroby a skladování je tak u Arganeolu kompletně pokryta od sklizně na marockých arganových stromech až po plnění do lahví v Česku.

arganový olej

Že byla sázka na nejvyšší kvalitu v případě firmy Sagrada Natura správnou volbou, dokazuje opravdu velké množství nadšených reakcí a recenzí, které již na stránky firmy k jednotlivým produktům vložili spokojení zákazníci.

zena-in.cz

Reklama