oilej-fb.jpg

Foto: Shutterstock

Aromaterapeutka a kosmetoložka Pooja Nagdev se podělila o to, jaké výhody pro vlasy mají tři různé druhy olejů: mandlový, arganový a kokosový.
 
Mandlový olej

Mandlový olej změkčuje vlasy. Po použití budou hladší a budou se snadněji rozčesávat. Také podporuje jejich růst. Mandlový olej pomáhá vlasy posilovat a zabraňuje lámání konečků. V mandlovém oleji je přítomen vitamín E, který je přírodním antioxidantem. Antioxidanty chrání vlasy před vnějším stresem, takže vypadají mladší a zdravější.

Mandlový olej pomáhá nejen při opravě poškozených vlasů, ale také obnovuje jejich hydrataci a pružnost. Po dlouhém pobytu na slunci nebo používání kulmy či fénu dokáže mandlový olej, použitý jako maska, vlasy obnovit a vyživit.

shutterstock-1714889731.jpgFoto: Shutterstock

Arganový olej

Vitamín E a mastné kyseliny obsažené v arganovém oleji chrání vlasy a pokožku hlavy před poškozením způsobeným stylingovými tepelnými přístroji. Přidejte několik kapek arganového oleje do mokrých nebo suchých vlasů před a po fénování, narovnávání nebo natáčení. Mastné kyseliny dále vlasy zahušťují a zabraňují roztřepení konečků.

Arganový olej se také často používá jako kondicionér. Pomáhá s rozčesáváním, dodává vlasům lesk a hebkost. Pro přirozené ošetření vlasů naneste několik kapek na vlasy vysušené ručníkem a rovnoměrně rozetřete.

shutterstock-1943996632.jpg

Foto: Shutterstock

Kokosový olej

Kokosový olej může pomoci předcházet vysoušení a tvorbě lupů. Stačí jej pravidelně nanášet na pokožku hlavy. Má totiž zvlhčující účinek a pokožku dokáže hezky hydratovat.

Pokud byly vaše vlasy poškozeny nadměrným barvením, použijte na ně také kokosový olej. Má schopnost proniknout do každého malého otvoru ve vlasu a pomůže vlasům se uzdravit. Kokosový olej také zabraňuje ztrátě bílkovin z vlasů, zpevňuje je a posiluje, takže pak vypadají hustší a plnější.

shutterstock-1104306221.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: Pooja Nagdev, Indian Express, Volo Beauty

Reklama